Počasí dnes18 °C, zítra18 °C
Středa 22. března 2023  |  Svátek má Leona

Babiš čeká kompro od novinářů. Až budete vytvářet fotomontáž milenky, jsem na blondýny, pronesl

, aktualizováno 14. ledna 2023, 21:25

Prezidentský kandidát a bývalá premiér Andrej Babiš se na své tiskové konferenci opřel do médií. Řekl, že má signály, že před druhým kolem volby se na něj údajně chystá podraz od Pavlových „spřízněných novinářů“, kteří ho chtějí spojovat s KGB.

Je rozhodnuto. Do druhého kola prezidentských voleb postoupili bývalý představitel české armády a NATO Petr Pavel a předseda ANO a expremiér Andrej Babiš. Po sečtení téměř všech okrsků je dělí nejmenší rozdíl hlasů v dosavadních prvních kolech...

„Chtěl bych, aby media říkala pravdu, že jsem s STB nikdy nespolupracoval. Třikrát jsem vyhrál soud, Ústavní soud zrušil ten způsob žalování, který fungoval deset let. Teď se údajně chystá, že mě do Maroka poslalo KGB. Takové nesmysly skutečně nedělejte. Byl jsem ten, který se nikdy nesetkal s ruským velvyslancem, nikdy jsem nebyl na recepci v Rusku,“ shrnul v emotivním projevu Andrej Babiš a dodal: „Údajně se chystají ještě nějaké další kompromitace. To, že politická garnitura zneužila mého syna ve volbách 2021, to je neskutečné. I ta mafie, když se zabíjelo, tak rodinu a děti, brala jako svatou. Teď se údajně chystá kompro na naši rodinu. Možná fotomontáže. Pokud budete dělat nějakou fotomontáž, s milenkou, tak nezapomeňte, že jsem na blondýny,“ doplnil bývalý premiér.

Druhé místo za Petrem Pavlem považuje za úspěch. „Mám obrovskou radost. Skutečně jako kandidát hnutí ANO jsem dosáhl famózního výsledku. Dostal jsem o více než 500 tisíc hlasů více, než ve sněmovních volbách. Děkuji voličům, kterým jsem dva dny odpovídal a volili nás. Je to absolutně skvělé. Celý ten výsledek je nečekaný. Dal jsem si plán, postoupit do druhého kola a mít víc hlasů než ANO ve sněmovních volbách. Samozřejmě gratuluji provládnímu kandidátovi Panu Pavlovi a paní Nerudové. Mrzí mě, když jsem považován za zlo. Naší zemi jsem věnoval deset let mého života ve prospěch lidí,“ pronesl Babiš.


Andrej Babiš v rozhovoru s Českým rozhlasem.

Babiš také řekl, že se před druhým kolem nebrání televizním debatám. S Českou televizí má ale špatné zkušenosti, takže o této debatě bude přemýšlet. Před prvním kolem se zůčastnil pouze jediné debaty, kterou pořádala televize Nova.

Babiše v prvním kole prezidentské volby dělilo od Petra Pavla pouhých 30 tisíc hlasů. Do vítěze voleb si také rýpl. V souvislosti s Pavlovou minulostí uvedl, že jediným prezidentem v Evropě, který byl „komunistickým rozvědčíkem“, je ruský prezident Putin. „Vladimír Putin byl vysazen jako agent KGB v 80. letech v Berlíně. Na tohle byl připravován Petr Pavel, aby byl vysazen do týlu nepřítele, aby tam získával lidi na spolupráci," doplnil Andrej Babiš. Ve svém projevu také vsadil uvedl několik evidentních dezinformací. Pronesl například, že je Petr Pavel člověk, který vítal invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 a přesto to dotáhl až do vojenského výboru NATO. Pavlovi ovšem v té době bylo sedm let.

Ohodnoť článek

Foto Jan Faltus

Štítky volby, prezident, přímá volba, volební místnost, Andrej Babiš

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.