Počasí dnes20 °C, zítra25 °C
Neděle 1. října 2023  |  Svátek má Igor
Bez reklam

Ve volbách do zastupitelstva v Hodětíně zvítězilo sdružení Za lepší Hodětín

Ve volbách do obecního zastupitelstva v Hodětíně na Táborsku zvítězilo sdružení Za lepší Hodětín. Získalo 68,79 procent hlasů, což znamená šest ze sedmi mandátů. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu. Volby v Hodětíně se konaly v sobotu, protože se v obci na jaře rozpadlo zastupitelstvo.

Volební účast překročila 69 procent, hlas odevzdalo 59 z 85 voličů. Na zasedání zastupitelstva letos 7. dubna rezignovali na svoje mandáty starosta Josef Čihař a další dva zastupitelé Jiří Jaroš a Kateřina Čihařová. Počet zastupitelů tak klesl na čtyři, což je méně než povoluje zákonné minimum.

V sobotních volbách usilovalo o hlasy pět subjektů. Za lepší Hodětín kandidoval i bývalý starosta Čihař, který získal nejvíce hlasů. Sedmým zastupitelem se stala nezávislá kandidátka Jitka Kalousková, která kandidovala samostatně.

Volby se v sobotu konaly v deseti obcích. Lidé tam vybírali nová zastupitelstva namísto těch, která se od loňských celostátních komunálních voleb rozpadla zejména kvůli rozepřím mezi jejich členy.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky volby, správa, obce, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ve volbách do zastupitelstva v Hodětíně zvítězilo sdružení Za lepší Hodětín  |  Volby  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.