středa 20. listopadu 2019 Nikola

Vyhledávání

Nalezené články: "SSSR"

VIDEO: Hlubocká zoo pokřtila mládě medvěda plavého. Dostalo jméno Nochunsafed

Nochunsafed neboli Bílý dráp. Takové jméno dostalo mládě kriticky ohroženého medvěda plavého, které se na Nový rok narodilo v Jihočeské zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou. Osmiměsíční medvídě váží 35 kilogramů a má se čile k světu. Jeho...

Před padesáti lety přijela do Budějc sovětská vojska. Někteří odvážlivci na tanky házeli kameny

Do Českých Budějovic vpadla sovětská vojska o den později, než je obyvatelé města očekávali. Tedy 22. srpna brzy ráno. Vojáci však ihned obsadili nejdůležitější místa – náměstí, mosty a další důležité objekty. 

Před 49 lety republiku obsadily armády Varšavské smlouvy

Armády pěti socialistických zemí vedené SSSR v noci z 20. na 21. srpna 1968 vtrhly do Československa a ukončily pokus o vytvoření „socialismu s lidskou tváří“. Pozvalo je konzervativní křídlo KSČ, které se obrátilo na Brežněva „zvacím dopisem“....

Horký podzim 1938 v jihočeském pohraničí – 1. část

V měsíci září si připomínáme již 78 let od tragických událostí roku 1938, kdy přijetím takzvané mnichovské dohody přišla ČSR o své pohraniční oblasti a de facto i o svou samostatnost, protože další cesta už vedla nenávratně k okupaci jejího zbytku.

Před 48 lety přijela do Budějc sovětská vojska

Do Českých Budějovic vpadla sovětská vojska o den později, než je obyvatelé města očekávali. Vojáci však ihned obsadili nejdůležitější místa – náměstí, mosty a další důležité objekty.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "SSSR"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "SSSR"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.