středa 29. září 2021 Michal

Plavební komora na jezu Hněvkovice zahájí provoz. Splavnění jihočeské Vltavy je tak kompletní

V sobotu 20. května se od 15:00 slavnostní ukončení projektu a zahájení provozu plavební komory na jezu Hněvkovice. Ta umožní lodím nerušenou plavbu z Budějc až na Orlík, menší lodě se dostanou až do Prahy.

V několika významných lokalitách tohoto úseku bude pro návštěvníky připraven doprovodný program zaměřený nejen na plavbu, ale například i cykloturistiku. Dopoledne se můžete bavit v Českých Budějovicích a na Hluboké nad Vltavou a v odpoledních hodinách na plavebních komorách v Hněvkovicích a v Týně nad Vltavou. Na své si určitě přijdou i rodiny s dětmi. K plavební komoře na jezu Hněvkovice se vypraví flotily malých plavidel, které první proplavením zahájí provoz plavební komory.

Na pestrý program láká především Týn na Vltavou, kde proběhne festival Vltava Open, kde bude připravena velká spousta zábavy pro rodiny s dětmi. Pravděpodobně největším tahákem jsou ale kapely, které na festivalu vystoupí. Za všechny jmenujme brněnskou Muchu, neortodoxního písničkáře Jiřího Schmitzera nebo budějckou folkovou Epydemyi.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.