Počasí dnes-1 °C, zítra2 °C
Sobota 22. února 2025  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Na některých jihočeských silnicích je náledí

Autoři | Foto pixabay.com

Na některých jihočeských silnicích je náledí. Všechny silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností, ve vyšších polohách může být na silnicích vrstva ujetého sněhu. Silničáři zasahovali přes noc s veškerou technikou. V kraji bude dnes polojasno, nejvyšší teploty od nuly do tří stupňů nad nulou.

„Měli jsme přes noc venku všechny sypače, některé z nich ještě pořád jezdí. Řidiči by si měli dávat pozor hlavně ve vyšších polohách, kde může ležet na silnici vrstva ujetého sněhu, a také by si měli dávat pozor někde na náledí. Mám tady hlášené z okresu Tábor nebo Strakonice, že na některých silnicích by mohlo (náledí) hrozit," řekl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Vlastimil Zikmund.

Podle meteorologů bude dnes v kraji polojasno, k večeru místy až oblačno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od nuly do tří stupňů. „V noci bylo v nižších polohách kolem nuly až minus tři, na hřebenech Šumavy nebylo pod minus sedm stupňů. Trochu fouká, takže ani v údolích se to neprochladilo, rekordy v žádném případě nepadly," uvedl Václav Kubišta z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Štítky ČR, počasí, silnice, sjízdnost, Jihočeský, Tábor, Strakonice, Jihočeský kraj, Český hydrometeorologický ústav, Šumava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Na některých jihočeských silnicích je náledí  |  Z kraje  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.