O víkendu se do České republiky vrátí zima. Provázet ji bude sněžení, vítr a náledí. Právě před ním vydali meteorologové výstrahu, která platí pro celý Jihočeský kraj od soboty až do nedělního rána.
V noci na sobotu začne do Česka proudit studený vzduch ze severu. Teploty tak klesnou na 1 až minus 2 stupně Celsia. Přes den se mírně oteplý, na většině území se ale budou podle meteorologů objevovat sněhové přeháňky, na horách bude sněžení trvalejší. Foukat bude čerstvý západní až severozápadní vítr, který může místy dostahovat rychlosti 15 metrů za sekundu.
#vystrahy ČHMÚ na SILNÝ VÍTR (až 20 m/s), NOVÝ SNÍH (dle konkrétní oblasti 10 - 60 cm), SNĚHOVÉ JAZYKY (od středních poloh sz a severu ČR místy), ZMRAZKY NEBO NÁLEDÍ (v nižších a středních polohách).
— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI) February 24, 2023
Podrobnosti a aktualizace výstrah zde: https://t.co/1u0AalHkXm pic.twitter.com/TeeOrqmJyo
K večeru hrozí tvorba náledí a to i v nižších polohách. „Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě, hrozí zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," uvedli meteorologové.
Na víkend proto vydali výstrahu, která platí pro celý Jihočeský kraj, a to od sobotního odpoledne do nedělní deváté hodiny ráno.
V neděli bude podle ČHMÚ sněžit zejména na horách, nejnižší noční teploty klesnou na minus jeden až minus pět stupňů Celsia, nejvyšší denní budou v rozmezí minus jeden až tři stupně Celsia. Příští týden pak bude v noci mrznout a odpolední teploty se dostanou jen několik stupňů nad nulu.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.