pátek 5. června 2020 Dobroslav

Českobudějovicko

Nejpřesnější policejní střelec světa hlídá Temelín

Nová vozidla například při kontrole přepravy paliva bude používat speciální policejní jednotka určená pro ochranu Jaderné elektrárny Temelín. Dvě Škody Yeti a speciálně upravený Mercedes Vito dohromady v hodnotě dva miliony získala jihočeská...

Skvělý David Gába vychytal kadaňské střelce. Černou kaňkou je ztráta Heřmana

Herní pohoda budějckých hokejistů pokračuje. Vítěznou sérii prodloužil ČEZ Motor ve středečním utkání s Kadaní, když průběžně pátý tým tabulky WSM Ligy porazil v poměru 4:2. Hosté byli střelecky aktivnější, produktivita domácího celku však...

Předvánoční setkání v Auticentru: Děti si dají cukroví a rozbalí si dárečky

Dárečky pod stromečkem budou čekat na děti také v Auticentru České Budějovice. Jak zde dny kolem Vánoc probíhají? Je možné uspořádat třeba besídku pro rodiče?

SOUTĚŽ: Nejúspěšnější český muzikál Kleopatra míří do Budějc

Milovníci muzikálů, zbystřete! Na jihu Čech se začátkem února odehraje představení Kleopatra. Exkluzivní vystoupení proběhne v Budvar Aréně 7. února 2016 od 19 hodin.

Od univerzity do centra. Pub Animals v rámci reggaerána zahráli před konzervatoří

Už třetí reggaeráno přichystala pro budějcké obyvatele kapela Pub Animals. Skupina, která vznikla v roce 2006 v Českém Krumlově, tak propaguje některé nové písně, které chystá na svou další desku. Ta by měla být pokřtěna v březnu.

Akční nabídka RYNKU: Za skvělou cenu nakoupíte vepřovou půlku s kůží a hlavou

V dnešní době se mnoho z nás snaží pečlivě vybírat potraviny, které nakupujeme pro sebe a svou rodinu. Často nerozhoduje ani tolik cena, jako spíše kvalita. Současným trendem je návrat k tuzemské produkci, kterou nabízí také prodejní koncept RYNEK.

Gymnázium Česká má druhý nejlepší středoškolský web v České republice

Jaká střední škola má nejvíc „cool“, respektive „scool“ internetové stránky? Na jihu Čech Gymnázium Česká! Vyplývá to z výsledků soutěže sCOOL web 2015, ve které Budějčáci skončili na druhém místě, a to za Gymnáziem Františka Palackého z...

Nový rektor Jihočeské univerzity nebyl zvolen

Akademický senát Jihočeské univerzity se dnes sešel k volbě nového rektora pro období 2016 - 2020. O hlasy akademiků se ucházeli dva kandidáti - dosavadní rektor Libor Grubhoffer a děkan Zemědělské fakulty JU Miloslav Šoch.

Po opraveném Žďákovském mostě se znovu začne jezdit 18. prosince

Od 18. prosince bude pro osobní auta opět průjezdný Žďákovský most přes Vltavu. Jeho rekonstrukce začala v červnu. Nákladní doprava musí i během zimního období využívat vyznačené objízdné trasy. Most, který je zároveň technickou památkou a...

Jihočeská golfistka Gabriela Vítů byla oceněna za své výsledky

Jihočeská mladá sportovní naděje Gabriela Roberta Vítů byla na galavečeru Golfista roku oceněna za svoji skvělou sezonu. Cenu si převzala za vítězství v žebříčku starších žákyň.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.