Počasí dnes14 °C, zítra17 °C
Středa 8. května 2024  |  Svátek má Statní svátek

Motor vyhrál v Benátkách 2:0. K jistotě prvního místa potřebuje ještě bod

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice uhráli po včerejším vítězství v Prostějově další tři body. Do konce základní části zbývají dvě kola a druhá Jihlava ztrácí šest bodů.

První gólovku zápasu si v 5. minutě vypracovali Jihočeši. Při přesilovce se dvakrát pokusil prostřelit Halásze útočník Rob, ale domácí brankář dokázal proti dobré druhé střele zasáhnout vyrážečkou. Za dvě minuty musel být v pozoru i Kváča při pokusu Bittnera. Jako první puk ze své sítě lovil domácí gólman. V 17. minutě si najel do pásma Miloslav Čermák, a i když střelou skrz obránce zamířil jen do tyče, puk nakonec po odrazu doklouzal do branky – 0:1.

Diváci si na další větší ohrožení branky museli počkat až do 25. minuty. Proti Ordošovi stihl Kváča včas sklapnout betony. V polovině zápasu mohl zvýšit hostující vedení Vráblík. Z dobré pozice ale odkrytou část branky netrefil. Na začátku třetí třetiny byl vyloučen domácí Dlouhý a málem toho využil Pavlin s Heřmanem. Obránce Motoru tvrdou ranou donutil Halásze k těžkému zákroku a odražený puk napálil Heřman do tyče.

V dalších minutách měli Jihočeši velký tlak. Rob ale napálil jen gólmana, a neuspěli ani Nouza s Novákem. V 57. minutě byl vyloučen bek Pýcha a Benátky přesilovku umocnily odvolaným brankářem. Výhodu dvou mužů v poli ale domácí nevyužili a navíc po protiútoku Heřmana trefil pojistku za tři body Tomáš Nouza – 0:2. Dvacet sekund před koncem zápasu mohl vstřelit třetí gól Rob. Jeho pokus do odkryté branky skončil těsně vedle levé tyče.

Dukla Jihlava, nejbližší konkurent Motoru v boji o první místo, porazila Frýdek-Místek 3:2 a udržela si teoretickou naději na vítězství v základní části WSM ligy. K tomu ale potřebuje své dvě výhry za tři body a zároveň dvě prohry Jihočechů, kterým naopak stačí s Havířovem nebo Kladnem uhrát jeden bod.

HC Benátky nad Jizerou – ČEZ Motor České Budějovice 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Čermák (Rob, Mucha), 58. Nouza (Heřman, Vráblík). Rozhodčí: Würtherle – M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváků: 403.

Benátky nad Jizerou: Halász (Žajdlík) – Pyrochta, Mikliš, Jandus, Kolmann, Plutnar, Havlín, Husa, V. Kočí – Ordoš, Plodek, D. Špaček – A. Dlouhý, J. Mikyska, Víšek – Černoch, Lakatoš, Prokeš – Hrníčko, Janele, Bittner

České Budějovice: Kváča (Gába) – F. Novák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Mucha, Vráblík – Čermák, Rob, Walker – Heřman, Vak, Nouza – Žovinec, Škoda, Babka – Hřebejk, Vlček, Guman – Dostálek, Šulek

Štítky Benátky, Madeta Motor České Budějovice, FC Vysočina Jihlava, 1. SK Prostějov, SK Dynamo České Budějovice, Tomáš Nouza, Miloslav Čermák, HC Benátky nad Jizerou, SK Kladno, HC Škoda Plzeň