středa 2. prosince 2020 Blanka

KULTURNÍ TIPY: Ortel a Aleš Brichta, Mig 21, Znouzectnost i kapely Arallu a Naurrakar

Připravte se na dechberoucí řádku koncertů, kdy kromě výše jmenovaných zahrají taky Ovoce a Náhodný Výběr, Victor Smolski nebo čtveřice kapel v rámci festivalu VyOsení.

Pátek 21. dubna

České Budějovice

Všechno, co jste o divadle nikdy vědět nechtěli, ale my vám to stejně řekneme – Malé divadlo – 10:00
Přijďte se podívat do divadla... které je úplně celé vaše! Z Malého divadla záhadně zmizeli herci, režiséři, osvětlovači, zvukaři, uvaděčky i šatnáři. Jenom vy jej můžete zachránit! Staňte se na chvíli naším kolegou a zachraňte svoje Malé divadlo! První setkání s divadlem pro nejmenší diváky, při kterém se sami stanou tvůrci svého vlastního představení.

Country ples – Slavie – 18:00
Country ples s kapelami Vodáci, The Giant Mountains Band, Patrola a Bryčka. Pořádající taneční klub Blueberry slaví 25 let činnosti. Čeká vás skvělá hudba, tanec, tombola.

Ortel, Aleš Brichta + Project, Spanilá jízda – DK Metropol – 18:00
Tři koncerty špičkových českých rockových kapel během jednoho večera. Jediné koncertní vystoupení skupiny Ortel a Aleše Brichty v Českých Budějovicích.

Kapela Tak či Tak – Kavárna Matice – 19:00
Přijďte si poslechnout koncert kapely Tak či Tak, která hraje převážně folk a bluegrass.

Live České Budějovice s Alike, Limbo Planet, Save the Emotion – mcFabrika – 19:00
Přijďte si užít trojkoncert kapel Alike, Limbo Planet a Save the Emotion.

Večery S – Láďa Latka Trio, Tandem Pelán&Prušák, Gaia – Divadlo U Kapličky – 19:00
Čtvrtý letošní koncert bude patřit trojici účinkujících: Láďa Latka Trio, Tandem Pelán&Prušák, Gaia.

Dobrý? Výborný! – Studiová scéna Na Půdě – 19:30
Čerstvý bakalář Ludvík Výborný, jehož studijním zájmem je obskurní estetika muzikálových produkcí, se rozhodne odpovědět na inzerát hledající doučujícího pro dvě dospívající dcery. Ocitne se tak v domě rodiny Potměšilových. Jestliže málokdy se něco odehrává tak, jak jsme si to vysnili, tentokrát se děj řítí směrem, o němž se Ludvíkovi ani nesnilo.

Cirkus by JP – Restaurace Gerbera – Budvar Arena – 20:00
Do Českých Budějovic přijíždí Cirkus se svojí velkolepou show, ohromujícími efekty a dech beroucí atmosférou. Těšit se můžete na proslulé skokany do výšky Matamar, klauna Maneneho, krotitele rozzuřených beatů Angry Beats, známé plzeňské komedianty Wavehookers a spousta další parády. Afterpárty proběhne v klubu K2.

Trio Traktůrek – Kavárna Malá scéna – 20:00
Akustický candrbál s live přenosem. Nenechte si to ujít.

Blakkwood Blakkout tour – River music club – 21:00
Protože zářijový koncert Blakkwoodu měl velký úspěch, pozvali jsme celý Blakkwood znova a tentokrát v kompletní sestavě. Můžete se těšit na: Renne Dang, Fosco Alma, LD, Jay Diesel, Sharlota, Refew, Protiva, Lucas Blakk jako DJ. Support: Poly.

Mig 21 – Klub Slavie – 21:00
Mig 21 je česká popová hudební skupina, jejímiž členy jsou Jiří Macháček (zpěv), Pavel Hrdlička (trubka, klávesy), Jan Hladík (bicí), Tomáš Polák (kytara) a Adam Stivín (baskytara). Vznikla roku 1998 a své první album nazvané Snadné je žít vydala po třech letech (2001).

Znouzectnost + Akia B.A. – K2 – 21:00
Znouzectnost se chystá do K2! Jako host zahraje dnes již legendární kapela Akia B.A.

Sobota 22. dubna

České Budějovice

Radovanovy radovánky – Malé divadlo – 10:00, 15:00
Pohádka Zdeňka Svěráka a Jiřího Jelínka o radosti z toho, že svítí slunce, o radosti z toho, že máma peče koláč. O radosti z toho, že táta vypěstoval obří salát. Ale také o radosti z toho, že kopřivy pálí, že pes trhá vaše kalhoty a že bude-li pršet, zmokneme. Přijďte se radovat i z mála!

Hrobka s vyhlídkou – SUD – 18:00
Decentně záhrobní komedie z jednoho obzvlášť ponurého domu.

Kočičí bál 2017 – Klub Slavie – 19:00
Je tady 4. ročník Kočičího bálu – charitativní akce na podporu organizace Kočky České Budějovice, z. s., kdy veškerý výtěžek putuje na opuštěné kočky. Je pro vás připravena kapela G-Club, neuvěřitelné představení, výhry a obří tombola.

Nuclear Desert Tour 2017 – České Budějovice – Velbloud Music Bar – 19:00
Barbarská horda a přeživší nukleární války – Arallu a Naurrakar na společném turné.

Ovoce (ex-zakázanÝ) + Náhodný Výběr – River music club – 19:00
Kapela Ovoce (ex-zakázanÝ, ex-ukradenÝ) je na scéně již 12 let, odehrála přes 800 koncertů, hrála na všech velkých festivalech v ČR, natočila šest studiových alb. Kapela Náhodný Výběr vystupuje od roku 2014. V tomto roce vydala své debutové album Napadla mě melodie, ke kterému byly natočeny dva videoklipy na písně Romantička a Je to jenom hra.

Don Juan – Jihočeské divadlo – 19:00
Premiéra. Nejslavnější svůdce všech dob věří jen tomu, že dvě a dvě jsou čtyři a čtyři a čtyři je osm. A že jediné, co má na tomhle světě smysl, je pít dobré víno a milovat krásné ženy. A možná ještě něco – vysmívat se všem tupcům a pokrytcům.

VyOsení – mcFabrika – 19:30
Souhlasíte, že by hudba neměla být poutána smlouvami s autorskými svazy, ale že autor by s ní měl nakládat svobodně dle svého uvážení, aniž by z jeho produkce plynuly peníze zkostnatělým institucím, jakou je například OSA? Přijeďte podpořit myšlenku svobodné tvorby na festival VyOsení! Zahrají Riverside Project, Gnosta G, Don Key a Gin.

Victor Smolski, Blamage, Procrastination – K2 – 20:00
Pozvání do Budějc opět přijal Victor Smolski (Almanac, ex-Rage ), takže vás čeká velká show. Večírek otevřou Procrastination, což bude také pěkná zabijačka, dále pak mají setík kluci z Blamage, následně to do vás pustí Victor a v závěru si s Victorem zahraje dohromady pár songů opět Blamage.

Reggae Nite / Urban Robot, MC Zachy – Komiks klub – 21:00
Mic-key Dreadalist (MC/producent) a Raazyph (DJ/producent) jsou Urban Robot. Support DJs: Boldrik, Ladia Rasta + Flint.

Pondělí 24. dubna

České Budějovice

Filmmakeři – Malé divadlo – 10:00
Ve spolupráci s profesionálním animátorem a maličkým živým filmovým orchestrem vznikne na jevišti dokonale vybavené filmové studio. Příběh fenoménu, který má po celém světě miliony fanoušků. Nejslavnější filmové hvězdy, zrod fantastických filmových efektů i konečný souboj filmu a divadla o místo nejzábavnějšího média všech dob.

Don Juan – Jihočeské divadlo – 19:00
Nejslavnější svůdce všech dob věří jen tomu, že dvě a dvě jsou čtyři a čtyři a čtyři je osm. A že jediné, co má na tomhle světě smysl, je pít dobré víno a milovat krásné ženy. A možná ještě něco – vysmívat se všem tupcům a pokrytcům.

Slam Poetry Vol.3 – Stage club & restaurant
Exhibiční bitva v autorské poezii a improvizaci naživo.

Čarodky pártočka – Studentský klub Kampa – 20:00
Pojďte oslavit čarodky v předstihu pořádnou pártoškou a nahodit na sebe čarodějnický převlek. V průběhu večera se můžete těšit i na soutěž o nejlepší čarodějnici/čaroděje (oblek). Hraje: DJ Mistrgal.

Autoři | Foto archiv kapely

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.