pátek 29. května 2020 Maxim

Tři magické sedmičky lákají dvojice k oltáři

Magické tři sedmičky v datu svatby jsou obrovským lákadlem. Sňatkové šílenství zachvátilo i České Budějovice. Magické sobotní datum se třemi sedmičkami zlákalo nebývale mnoho dvojic, aby si v krajském městě řekly své ano. A to celkem čtrnáct.

„V pátek 7. 7. 2017 budu přát manželské štěstí čtrnácti párům. Jak známo, sedmička je posvátné číslo pro mnohá náboženství. Podle Bible stvořil Bůh svět za sedm dní. Pro hinduisty existuje sedm zdrojů energie těla a sedm divů světa rozpalovalo fantazii lidstva od antiky. Jak se zdá, tak i na jihu Čech lidé zřejmě věří, že si je možné štěstí manželství pojistit zvolením originálního data. Rozhodně jim tuto iluzi brát nebudu, ale osobně si myslím, že umění společného žití je v něčem jiném,“ říká s úsměvem náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola.

Že více než nějakým způsobem významné dny nebo svátky lákají dvojice dny s magickým datumem, potvrdila i matrikářka českobudějovického magistrátu Libuše Kaločajová a také připomněla páteční magické datum se třemi sedmičkami, které letos zájmu snoubenců bezkonkurenčně vévodí. 

„Navíc je to pátek, před kterým jsou dva sváteční a hlavně volné dny. Ty když se propojí s víkendem, prostě ideální termín pro uzavření manželství a hlavně pro následující svatební mejdan," podotýká matrikářka. Zároveň připomíná, že termín v pátek s magickými třemi sedmičkami měli snoubenci hodně rychle rozebraný. Už dlouho dopředu byl obsazený.

Českobudějovický magistrát se snažil vyjít co největšímu počtu dvojic vstříc. A tak bude mít v pátek 7. července oddávající českobudějovický náměstek Petr Podhola hodně napilno. S obřady začne už v 9.00 hodin ráno a skončí až po 17. hodině.

Datum 7. 7. 2017 si zvolil i jeden pár pro uzavření registrovaného partnerství.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky svatba, datum, sedmičky, magické, ano, snoubenci, oddávající, matrikářka, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.