Kladno je na tom dobře bruslařsky, varuje před začátkem série Peter Galamboš

Autoři | Foto hcmotor.cz

Semifinále a boj o extraligu je tu. Motoru začíná v úterní podvečer semifinálová série s Kladnem, přes které vede cesta do bojů s extraligovými týmy. Proti Rytířům odehráli Jihočeši v základní části vyrovnané bitvy. V jedné z nich rozhodl už v první třetině Peter Galamboš, když proměnil samostatný únik a v rozhovoru mimo jiné zavzpomínal, jak branku oslavil. První zápas proti Kladnu je na programu už dnes, v úterý 13. března, v 17:30.

Co čekáte od série s Kladnem? 
Čtyřikrát jsme s nimi hráli, víme, co můžeme očekávat. Jsou na tom výborně bruslařsky, umí být velmi produktivní. Musíme se jim rychlostně přizpůsobit a uvidíme, jak to bude vypadat.

Ukázaly vám zápasy v základní části, jaký je na Rytíře ideální recept? 
Určitě se s nimi dá hrát, není to žádný nepřekonatelný soupeř. Vybavuji si, že jeden zápas na jejich ledě jsme vedli, ale bruslařsky jsme odešli a neuhráli ani bod. Na to si musíme dát pozor.

Poslední střetnutí jste doma prohráli, ale bylo to v době, kdy se vám hrubě nedařilo. Je lepší na tento zápas vůbec nevzpomínat? 
Základní část je jiná soutěž a je pravda, že poslední zápasy v ní jsme byli v křeči a vůbec se nám nedařilo. Nyní jsme poměrně solidně přešli přes první kolo play-off a jdeme dál. Sérii začíná od nuly, čekají nás těžké boje.

Mohla Kladno šestizápasová vyrovnaná série s Prostějovem unavit? 
Nemyslím si. Kdyby se hrálo na sedm zápasů, mohlo to dle mého mít větší vliv. Čas na oddych měli, nevěřím, že by je to fyzicky složilo.

Dá se s Rytíři očekávat lepší hokejová podívaná než s Havířovem? Ubyde oproti čtvrtfinále na důrazu? 
Možná nehrají tolik do těla, ale v týmu mají hráče, kteří umí přitvrdit. Hrají rychleji a techničtěji než Havířov. I přesto umí zahrát jednoduše, nedělá jim problém nahodit si kotouč a jít si za ním.

Druhé vzájemné utkání jste rozhodl v desáté minutě zápasu, kdy jste se trefil z brejku a oslavil jste branku výstřelem na novinářskou tribunu. Vzpomínáte si na to? 
Samozřejmě. Pája (Rok Pajič) mě vyslal do brejku a se štěstím jsem ho proměnil. Byli jsme s kluky, kteří nehráli, domluveni, že je nějak pozdravím. Takže to tak vyplynulo. Doufám, že střeleckou smůlu prolomím, už jsem dlouho neskóroval. Kdyby se to podařilo v prvním zápase, byl bych rád.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky hokej, Motor, Kladno, čtvrtfinále, Rytíři Kladno, Peter Galamboš, HC AZ Havířov 2010, LHK Jestřábi Prostějov, Rok Pajič

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.