Počasí dnes2 °C, zítra1 °C
Středa 6. prosince 2023  |  Svátek má Mikuláš
Bez reklam

Maxová končí v čele jihočeského ANO, nahradil ji Moravec

Radka Maxová končí v čele jihočeského ANO. Nahradil jí volební manažer Libor Moravec. Maxová se chce soustředit na svou kandidaturu do Evropského parlamentu. Mimo to rovněž hodlá více času věnovat práci poslankyně. Nové krajské vedení si hnutí vybralo na včerejším jihočeském sněmu ANO.

„Libora Moravce znám několik let, je to profesionál. Já už jsem o obhajobu funkce neusilovala,“ řekla Radka Maxová, která byla zatím jedinou předsedkyní ANO v Jihočeském kraji. Hnutí v regionu pomáhala zakládat a také ho vedla od ledna 2012. Maxová je na čtvrté pozici kandidátky ANO do Evropského parlamentu. Před ní figurují současné poslankyně Evropského parlamentu Dita Charanzová a Martina Dlabajová a také ekonom Martin Hlaváček.

Maxová ale zůstává v jihočeském vedení. Sněm ji včera zvolil na pozici statutární místopředsedkyně. Řadovými místopředsedy se stali Roman Kubíček, Petr Kalina a Radek Hloušek. „Počet místopředsedů jsme o jednoho navýšili. Blíží se krajské volby a s tím spojenou agendu chceme rozdělit mezi více lidí,“ řekla Maxová.

Autoři | Foto

Štítky ANO, personální, Jihočeský kraj, Radka Maxová, ANO 2011, Evropský parlament, Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Martin Hlaváček, Roman Kubíček, Petr Kalina, Radek Hloušek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Maxová končí v čele jihočeského ANO, nahradil ji Moravec  |  Českobudějovicko  |  Z kraje  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.