Počasí dnes22 °C, zítra22 °C
Neděle 28. května 2023  |  Svátek má Vilém

Kriminalisté v Budějcích dopadli dva známé dealery drog, hrozí jim až deset let za mřížemi

Budějčtí kriminalisté dopadli ve středu 17. dubna dva dealery drog. U obou podezřelých mužů provedli domovní prohlídku. Našli chemické látky i nádoby pro výrobu drog. Distribucí drog si vydělávali od loňského léta. V případě odsouzení jim hrozí až deset let vězení. Pravděpodobně oběma přitíží fakt, že nejsou v tomto „podnikání“ nováčky.

„V bytě, sklepě i garáži kriminalisté našli a zajistili chemické látky a nádoby pro výrobu drog. Zajistili také a odeslali na expertízu 23 g krystalické látky, pravděpodobně pervitinu,“ uvedl tiskový mluvčí policie Jiří Matzner. Zadržení muži v několika případech drogy zdarma poskytovali svým stávajícím i novým klientům.

Kriminalisté oba muže obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, také podali na oba muže návrh k jejich vzetí do vazby. V případě, že státní zástupce jejich návrhu vyhoví, hrozí oběma „podnikatelům“ až deset let ve vězení. „Pravděpodobně jim přitíží i ta okolnost, že nejsou v této nelegální branži nováčky,“ dodal Matzner

Foto pixabay.com

Štítky dorgy, delaer, prodej, kriminalisté, České Budějovice, droga

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.