čtvrtek 7. července 2022 Bohuslava

Jihočeské divadlo rozdalo ocenění za nejlepší výkony loňského roku. Nejoblíbenější byla Prodaná nevěsta

Konec dubna se v Jihočeském divadle nesl ve znamení ocenění. Už po dvaadvacáté se totiž rozdávaly tradiční ceny Jihočeské Thálie za nejlepší výkony umělců v roce 2018. Radovat se mohly například Jana Šrejma Kačírková nebo Eliška Weissová. Nejoblíbenější inscenací se stala Prodaná nevěsta.

Ceny Stanislavy Součkové a Karla Rodena byly předány umělcům za operní, činoherní a baletní jevištní výkony, do rukou herců Malého divadla putovaly ceny Arnoštky a Matěje Kopeckých. Ocenění a sošku získali také divácky nejoblíbenější umělkyně, umělec a inscenace.

Držiteli Jihočeské Thálie 2018 se stali v oboru balet Petronela Bogdan a Magnum Phillipy, v oboru činohra Beáta Kaňoková a Pavel Oubram, v oboru opera Eliška Weissová a Titusz Tóbisz a za role v inscenacích souboru Malého divadla pak Lucie Valenová a František Hnilička.


Magnum Phillipy. Zdoj: Jihočeské divadlo Foto: Petr Zikmund

Nejoblíbenější inscenací roku 2018 určili diváci operu Prodaná nevěsta v režii Marka Mokoše. Roli Mařenky v ní zahrála Jana Šrejma Kačírková, která se také stala nejoblíbenější umělkyní roku. Nejoblíbenějším umělcem Jihočeského divadla se za uplynulý rok stal Amir Khan, který se divákům představil v Prodané nevěstě v roli Jeníka.

Foto Jihočeské divadlo/ Petr Zikmund

Štítky Jihočeské divadlo, Thálie, Prodaná nevěsta

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.