Počasí dnes2 °C, zítra1 °C
Středa 6. prosince 2023  |  Svátek má Mikuláš
Bez reklam

Budějce zahájily projekt třídění odpadů od prahu domu

České Budějovice zahájily projekt třídění odpadů od prahu domu. Znamená to, že lidem nabídnou popelnice na separovaný odpad přímo před jejich domy. Obyvatelé tak nebudou muset odnášet tříděný odpad do kontejnerů ve městě. Radnice projekt zahájila v městské části Mladé. Předpokládá, že by jej pak nabídla i do jiných čtvrtí.

„Nově jsou k jednotlivým rodinným domům celoplošně zdarma rozmístěny nádoby s modrými a žlutými madly o objemu 120 litrů. Jde o systém D2D, door to door, což v překladu znamená od dveří ke dveřím, který by měl zlepšit komfort při třídění a zároveň eliminovat nošení tašek nebo pytlů přes několik ulic. Zapojení do projektu bude dobrovolné a v případě nezájmu mohou lidé kontejnery odmítnout a dál využívat stávajících míst. Naším přáním je, aby se do třídění z domácností zapojilo co možná nejvíce občanů," uvedl náměstek budějckého primátora Ivo Moravec.

Město chce výhledově odstranit velkoplošné kontejnery na separovaný odpad, které často stojí na travnatých plochách nebo na veřejném prostranství. Podle Moravce takové nádoby nepůsobí na pohled příliš atraktivně. „Proto bychom rádi umístili popelnice na tříděný odpad k co nejvíce domům,“ uvedl náměstek.

Připustil ale, že ne ve všech čtvrtích je to reálné. Jako příklad uvedl sídliště s panelovými domy. „Tam bychom asi skutečně těžko popelnice umísťovali," řekl. Město by proto na sídlištích chtělo vybudovat podzemní kontejnery na tříděný odpad.

Budějce loni svezly 15.290 tun směsného komunálního odpadu, což je o 350 tun více než v roce 2017. Tříděného odpadu se loni ve městě nashromáždilo 11.730 tun.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky správa, odpady, České Budějovice, třídění odpadu, dům, projekt, kontejner, Ivo Moravec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Budějce zahájily projekt třídění odpadů od prahu domu  |  Českobudějovicko  |  Z kraje  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.