sobota 23. října 2021 Teodor

Projekt Děti do bruslí ukončil druhou fázi. Z laiků jsou teď profíci

Nazout brusle a projet se po ledu v hale nebo na rybníce už teď není pro děti, které absolvovali kurz Děti do bruslí, žádný problém. Na konci května byla ukončena jeho druhá fáze. Děti jsou tak na zimní radovánky připraveny.

Projekt byl spuštěn 1. listopadu loňského roku. „Cílem je naučit děti, které nikdy na bruslích nestály, aby se zbavily strachu a začaly jezdit,“ vysvětlil manažer projektu Zdeněk Ondřej. Kurz je určen především pro děti předškolního věku a žákům prvního stupně základní školy s výukou bruslení.

Druhé fáze projektu se zúčastnily například děti ze Základní škola a Základní umělecké školy Bezdrevská v Českých Budějovicích. „Kurzy byly vedeny profesionálním způsobem. Všechny děti, které byly přihlášeny, se naučily bruslit a zdokonalily své dovednosti. Shledáváme pozitivum v zábavné formě výuky, ze které byly děti vždy nadšené a i v ochotě pomáhat s přípravou na led. Trenéři byli k žákům velmi milí, kamarádští a zároveň požadovali dodržování pravidel. Negativum shledáváme jen ve způsobu dopravy z důvodu těžké výbavy a změn počasí. Celkově se nám kurz velmi líbil a rádi bychom využili další nabídky,“ uvedla učitelka Kateřina Tušková.

Projekt podpořilo ministerstvo školství, město České Budějovice, a také trojnásobný vítěz Stanleyova poháru Jaroslav Pouzar„Dneska už se děti venku na přírodním ledě bruslit nenaučí, takže jsem moc rád, že se tahle myšlenka konečně zrealizovala a začíná fungovat,“ pochválil Pouzar.

Autoři

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.