pondělí 18. října 2021 Lukáš

Město konečně vybuduje u Bosche nový chodník. Na akci sehnalo dotaci

Konečně se lidé v budějcké ulici A. Trägera dočkají nového chodníku, přechodu pro chodce a veřejného osvětlení. Lokalita u firmy Bosch byla pro chodce velmi nebezpečná, velmi často byla také označována za ostudné místo Budějc. To se teď ale změní. Práce by měly začít v srpnu. Cena se bude pohybovat kolem osmi milionů korun, většinu město uhradí z dotace.

„Po vybudování chodníku už lidé dlouho volali. Několikrát byla tato zakázka i vypisována, ale buď se nikdo nepřihlásil nebo navrhovaná cena vysoce převyšovala předpokládanou částku,“ popsal na úterní tiskové konferenci náměstek primátora Ivo Moravec, který uznal, že aktuálně je lokalita velmi nebezpečná.

Zhotovitelem bude společnost AKORD. „Převážná část nového chodníku o délce necelých 300 metrů povede podél ulice A. Trägera v úseku R. Bosche a hranice katastru Budějovic s obcí Hrdějovice. Součástí realizace chodníku je zřízení dvou míst pro přecházení a výstavba veřejného osvětlení. Z důvodu kvalitního odvodnění komunikace bude vybudováno 140, 5 metrů řadu dešťové kanalizace včetně vpustí a šachet a dojde i k přeložení STL plynovodu a k úpravě povrchů stávajících zastávek MHD. V rámci stavby bude provedeno svislé a vodorovné dopravní značení,“ upřesnil Moravec.

Stavba, která začne pravděpodobně v srpnu a skončí v listopadu, by měla vyjít na zhruba 8,3 milionu korun. „Snažili jsme se na to spěchat i z toho důvodu, že se nám povedlo sehnat dotační titul, a akce tak bude z 90 procent hrazená z dotace,“ uzavřel Moravec

Foto Jan Luxík

Štítky A. Trägera, Bosch, chodník, město, dotace

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.