Počasí dnes-1,2 °C, zítra2 °C
Sobota 22. února 2025  |  Svátek má Petr
Bez reklam

FOTO: Flaškinet to na budějckém náměstí rozparádili na kytaru a flašky

Autoři | Foto Václav Votruba

Skutečně kuriózní hudební vystoupení má zase Českobudějovický Advent. Ve čtvrtek 12. prosince odpoledne na náměstí zahrálo duo Flaškinet, které hraje na kytaru a… flašky.

Jasně, zní to krapet bizarně, ostatně něco takového se neslyší (a nevidí) každý den, ale bylo to fajn oživení programu. Mimochodem Flaškinet nejsou žádní začátečníci, mají za sebou mnoho různorodých vystoupení. A když jsme u těch zajímavostí, je třeba zmínit, že jsou dokonce držiteli rekordu v počtu známých skladeb zahraných na skleněné lahve, kterého dosáhli v roce 2016 na festivalu Pelhřimov – město rekordů.

A známých melodií (popových, vánočních i klasických) bylo plné vystoupení i v Českých Budějovicích. Díky tomu také bylo zábavné a bezesporu strhávalo pozornost celé řady kolemjdoucích. Kluci zkrátka válí a je až s podivem, že zatím nemají žádné následovníky. Ono také flašky správně „naladit“, není vůbec snadné. Takže palec nahoru!

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky náměstí, České Budějovice, kultrura, Flaškinet, kytara, Pelhřimov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

FOTO: Flaškinet to na budějckém náměstí rozparádili na kytaru a flašky  |  Českobudějovicko  |  Z kraje  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.