Počasí dnes11 °C, zítra9 °C
Úterý 16. dubna 2024  |  Svátek má Irena

Neskutečné drama rozhodl osmnáct sekund před koncem David Kuchejda

Velice důležitou výhru si připsali hokejisté budějckého Motoru v dalším utkání play-off první ligy. Po nedělní porážce od nepříjemných Benátek nad Jizerou ztráceli ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů se svým soupeřem krok, vydřenou výhrou, o kterou se krátce před koncem základní hrací doby postaral útočník David Kuchejda, se však Jihočeši vrací do hry.

Úvodní třetina čtvrtého vzájemného duelu měla obdobný průběh jako začátek nedělního utkání. Vedoucí branku dokonce vsítil ve třinácté minutě i stejný hráč, benátecký forvard Jan Víšek. Jenže Budějčáci našli rychle odpověď a v čase 14:08 využil první přesilovou hru hostů Josef Straka - 1:1.

Těsně před sirénou kádr Jihočechů utrpěl dvě obrovské ztráty a navíc ho čekalo dlouhé pětiminutové oslabení. Po faulu loktem dostal trest na pět minut a do konce utkání Tomáš Nouza a následně jej do sprch následoval kvůli zásahu do oblasti hlavy a krku Rok Pajič.

Po boku budějckých hokejistů stáli ve druhé třetině snad všichni svatí. Když už konečně přestáli nekonečné dvojité oslabení, ve 30. minutě šli znovu do tří. Pabiška, Skořepa ani Mikyska však své obrovské šance ke skórování i díky dobře postaveným tyčkám Bláhovy branky nevyužili.

Bojovníci s =M= na prsou domácímu náporu statečně odolávali a sami si vytvořili několik slibných příležitostí, zejména v poslední dvacetiminutovce před Vaněčkem hrozili Švihálek nebo Heřman. Výborným výkonem držel svůj tým Bláha, jenž nedlouho před koncem pokryl tutovku Mikysky.

Obětavý výkon se motorákům vyplatil a pouhých osmnáct sekund před koncem rozhodl utkání v přesilové hře šťastný střelec David Kuchejda! České Budějovice zvítězily v Benátkách po napínaném duelu 2:1 a vyrovnaná série se vrací za nerozhodného stavu do Budvar Arény. Pátý duel se tam bude hrát ve čtvrtek 26. února od 17:30.

HC Benátky nad Jizerou - ČEZ Motor České Budějovice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Víšek (Jass) - 15. Straka (Nouza, Heřman), 60. Kuchejda (Punčochář, Rob). Rozhodčí: Hrubý, Svoboda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:7, navíc Nouza a Pajič (oba CEB) 5 minut + OK. Využití: 0:2. Diváci: 1180. Stav čtvrtfinálové série: 2:2.

HC Benátky nad Jizerou: Vaněček (Fučík) - Říha, Havlín, Pálek, Kolmann, Jandejsek, Pabiška, Mrázek - Dlouhý, Skořepa, Špaček - Jass, Miškovský, Víšek - Skalický, Mikyska, Jonák - Kica, Bittner, Král - Vařecha. Trenér Milan Černý.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) - Punčochář, Žovinec, Bohunický, Vráblík, Mucha, Suchánek, Semrád, Škopek - Kuchejda, Pajič, Švihálek - Nouza, Straka, Heřman - Vaniš, Rob, Boháč - Pašek, Trummer, Přibyl. Trenér Petr Rosol.

Štítky hokej, HC Benátky nad Jizerou, ČEZ Motor České Budějovice, 1. liga ČR, play-off, čtvrtfinále, David Kuchejda, Madeta Motor České Budějovice, Tomáš Nouza, Josef Straka, Rok Pajič, Jan Víšek, Budvar aréna, Milan Černý, Petr Rosol