Počasí dnes16 °C, zítra21 °C

Triumf nad Třebíčí pojistil druhé místo Motoru

Hráči budějckého Motoru berou z dalšího utkání první ligy důležité dva body. Po základní hrací době sice hráli se svým tabulkovým sousedem nerozhodně 2:2, na samostatné nájezdy však Horáckou Slavii Třebíč pokořili. Vítěznou brankou vstřelil kapitán domácích Josef Straka.

Úvodní třetina šlágru kola nabídla atraktivní hokejovou podívanou. Začalo se hrát ve vysokém tempu, šance se střídaly na obou stranách a hlavně padaly góly. Do vedení šli v 8. minutě hosté, když se před Bláhou prosadil po hezké akci Horácké Slavie Petr Mrázek.

Náskok však Třebíčští neudrželi dlouho. Zatímco Bartoň pykal za své hákování na trestné lavici, Motor v 10. minutě sevřel hosty v jeho obranného pásmu. Po několika neúspěšných pokusech vypálil Luboš Rob od modré a jeho střela prošla přes skrumáž až za záda Faltera - 1:1.

Kvalita hry po návratu z kabin poněkud upadla a k vidění byla spousta nepřesností. Naštěstí po druhé dvacetiminutovce byli spokojenější domácí, kteří ve 33. minutě poprvé vedli. I když Třebíč měla více šancí, vyhlášený kanonýr Tomáš Nouza si dojel před Faltera pro puk, chtěl přihrát najíždějícímu Heřmanovi, obránce Šaur si ale kotouč srazil do vlastní branky - 2:1.

Skvělým zákrokem se v závěru blýskl spolehlivě chytající gólman Bláha, když lapačkou efektně zlikvidoval pokus třebíčského kapitána Dolníčka.

Svou převahu si Třebíč přenesla i do třetí periody a její tlak vyvrcholil vyrovnávací trefou na začátku 51. minuty. Na střelu Bartoně, kterou tečoval Adam Raška, už nestihl Bláha zareagovat. Domácí o sobě dali vědět prakticky jenom při akci Vaniše nedlouho po druhé přestávce. Jinak prakticky celou dobu tahali za kratší konec provazu a mohli děkovat Bohu, že neinkasovali další branku.

Během pětiminutového prodloužení se nic zásadního nestalo, a tak o vítězi utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy. Vítězná branka padla ve druhé sérii, když Faltera překonal kapitán Josef Straka a vybojoval pro svůj tým bonusový bod. Motor tak vyhrál 3:2.

„Bylo vidět, že proti sobě hrála dvě takticky vyspělá mužstva. I přes vyrovnaný stav jsme byli v první třetině lepší, ve druhé zase hosté, přestože po ní prohrávali. Poslední třetina byla vyrovnaná a nepřinesla žádné velké přečíslení, oba týmy hrály takticky. Penalty jsou loterií, i když máme slušné střelce. Bod navíc naštěstí bereme my,“ řekl po utkání trenér budějckých hokejistů Petr Rosol.

„Dneska jsme viděli kvalitní utkání. Myslím, že diváci mohli být spokojeni. V první polovině úvodní třetiny jsme nehráli podle našich představ, někteří hráči si totiž neplnili své úkoly. Od desáté minuty se to ale rozjelo tak, jak jsme chtěli. Ve druhé části hry jsme byli lepším týmem a ve třetí byli rádi za vyrovnávací branku, díky které jsme utkání dotáhli do prodloužení. Na bod jsme si věřili. Zápas nakonec skončil v nájezdech, domácí na ně mají výborné aktéry. K vítězství jim gratulujeme. Rozhodně jsme tady ale zanechali dobrý dojem,“ komentoval duel asistent kouče Třebíče Radek Novák.

Další zápas čeká motoráky v sobotu na ledě posledního Havlíčkova Brodu, doma se představí zase v pondělí od 17:30 se Šumperkem.

ČEZ Motor ČB - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Rob (Kuchejda, Pajič), 33. Nouza, rozhodující nájezd Straka - 8. Mrázek (Raška), 51. Raška (Bartoň). Rozhodčí: Čech, Škrobák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 4913.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) - Punčochář, Vráblík, Mucha, Žovinec, Chmelíř, Semrád, Škopek - Kuchejda, Pajič, Švihálek - Nouza, Straka, Heřman - Vaniš, Rob, Prokeš - Boháč, Bárta, A. Přibyl. Trenér Petr Rosol.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter (Dusík) - Malena, Bilčík, Zdráhal, Bartoň, Šaur, M. Přibyl, Peroutka - Erat, Dolníček, Pekr - Wasserbauer, Raška, Mrázek - Čech, Vodný, Králík - Beneš, Jurák, Paták - Kadela. Trenér Jiří Mička.

Pořadí 1. ligy ČR 2014/2015 po nedohraném 41. kole: 1. Chomutov (90 bodů), 2. MOTOR (80), 3. Třebíč (76), 4. Kladno (72), 5. Litoměřice (72), 6. Havířov (69), 7. Jihlava (65), 8. Kadaň (63), 9. Benátky nad Jizerou (59), 10. Šumperk (55), 11. Ústí nad Labem (54), 12. Most (43), 13. Prostějov (30), 14. Havlíčkův Brod (27).

Štítky hokej, ČEZ Motor České Budějovice, SK Horácká Slavia Třebíč, 1. liga ČR, 41. kolo, Madeta Motor České Budějovice, Josef Straka, Adam Raška, Petr Mrázek, Luboš Rob, Tomáš Nouza, Salith Šumperk, Petr Rosol, HC Slavia Praha