středa 25. května 2022 Viola

Českokrumlovsko

Požár papíren ve Větřní zaměstnával hasiče ještě dnes. Použít museli speciální techniku

Už od nedělního poledne řeší jihočeští hasiči požár papíren ve Větřní na Českokrumlovsku. Do dnešního dne se na místě střídaly profesionální a dobrovolné jednotky, které si musely vyžádat i speciální techniku. Příčina požáru je stále v šetření.

VIDEO: Hasiči bojovali s požárem v areálu papíren ve Větřní

Sedm jednotek hasičů včera bojovalo s požárem v areálu papíren ve Větřní nedaleko Českého Krumlova. V prostorách firmy hořel lepenkový odpadový papír a oheň se kvůli silnému větru nedařilo dostat pod kontrolu. Hasiči zveřejnili záběry z události.

Areál papíren ve Větřní u Českého Krumlova zachvátil v neděli krátce po poledni požár. Na místě zasahovalo devět cisteren a čtyřicet hasičů. Nasazena byla i vojenská hasičská jednotka z Boletic. Boj s požárem komplikoval silný vítr, ale hasičům...

Otužilci vytvořili na lipenské přehradě nový rekord

Celkem 114 lidí se ve stejný čas ponořilo první březnovou sobotu do chladných vod lipenské vodní nádrže. Vytvořili tím tak nový český rekord v hromadném otužování. Akci organizoval Turistický spolek Lipenska.

Skála by se mohla zřítit na silnici. Práce mezi Krumlovem a Větřní začnou v březnu

Skála nad silnicí mezi městy Český Krumlov a Větřní je nestabilní. Jelikož hrozí, že by se mohla zřítit, rozhodl se ji Jihočeský kraj zabezpečit. Práce by tam měly začít v polovině března a potrvají do září. Úřad za ně zaplatí bezmála 35 milionů...

Na Šumavě se zranil chlapec z Dánska. Letěl pro něj vrtulník

Pro devítiletého chlapce z Dánska letěl včera vrtulník na vrchol Kramolína u Lipna nad Vltavou. Na modré sjezdovce nezvládl jízdu a zlomil si ruku. Díky horské službě a záchranářům se rychle dostal do českobudějovické nemocnice.

Mercedes zaparkoval v kolejišti. Pryč ho museli dostat hasiči

Kuriózní případ řešili v pátek večer jihočeští hasiči. Z kolejiště ve Velešíně museli vyprostit auto, se kterým jeho majitel projel zastávkou a zasekl se v kolejích. Provoz na trati byl několik hodin zastaven. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Opilý řidič naboural do výlohy. Z místa nehody utekl

V Českém Krumlově havaroval mladý řidič, který najel do domu s výlohou. Z místa se pokusil utéct, ale policisté ho vypátrali. Následná zkouška na alkohol pak ukázala hodnotu 1,7 promile.

Tragické následky měla nehoda osobního auta a kamionu, ke které došlo dnes ráno u Vyššího Brodu. Na následky těžkých zranění zemřela jednadvacetiletá řidička, kterou se ani přes rychlý zásah svědků a zdravotníků nepodařilo zachránit.

Jihočeské divadlo zatím prodalo 40 procent lístků na točnu

Jihočeské divadlo zatím prodalo téměř 40 procent vstupenek na představení, která letos uvede před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Prodaných je 21 651 ze 54 713 míst. Ve srovnání s předcovidovým rokem 2019 klesl prodej skoro o pětinu. Trvá...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.