sobota 28. května 2022 Vilém

Mezi Českým Krumlovem a Větřním pokračuje sanace skály. Hotovo by mohlo být do konce června

Nad silnicí mezi městy Český Krumlov a Větřní pokračují práce na skále, která je ve špatném stavu. Akce začala v březnu a potrvá do léta. Nyní je tam doprava svedena do jednoho jízdnínho pruhu. Omezení ale skončí dřív.

Město Český Krumlov informovalo, že práce postupují rychle a dopravní komplikace by mohly skončit už na začátku června. Původně se tak mělo stát v září. 

„Sanační práce na skále u frekventované silnice II/160 na trase Český Krumlov – Větřní pokračují rychleji, než bylo plánováno. Provoz je nadále řízen světelnou signalizací, která vzhledem k současným intenzitám provozu dostačuje a řidiči tak netráví ve frontách příliš dlouhou dobu,“ informovala mluvčí města Petra Nestávalová

Nyní tam omezení platí na úseku dlouhém zhruba 100 metrů. Až bude možné úsekem znovu projíždět, bude sanace skály pokračovat, to už ale neomezí dopravu. Nejen obyvatelé tuto informaci uvítají, protože tudy v létě projíždí řada turistů včetně vodáků. 

Skála by se mohla zřítit na silnici. Práce mezi Krumlovem a Větřní začnou v březnu

Skála nad silnicí mezi městy Český Krumlov a Větřní je nestabilní. Jelikož hrozí, že by se mohla zřítit, rozhodl se ji Jihočeský kraj zabezpečit. Práce by tam měly začít v polovině března a potrvají do září. Úřad za ně zaplatí bezmála 35 milionů...

„Řidičům, kteří využívají tuto trasu k jízdě na Lipno od Českých Budějovic, doporučujeme s ohledem na zdržení v místě stavby využít trasu po silnici I/39 přes Černou v Pošumaví, nebo lépe silnici E55 (I/3) do Dolního Dvořiště a dále do Vyššího Brodu,“ řekl starosta Dalibor Carda (STAN). Při cestě na Lipno ve směru od Prahy je pak možné jet po trase Netolice – Lhenice – Horní Planá.

„V případě, že by se intenzita provozu v místě stavby stupňovala a tvořily se neúměrně dlouhé kolony, je Jihočeský kraj ve spolupráci s městem Český Krumlov připraven zajistit alternativní řešení a dočasné odklonění části dopravy mimo tuto silnici,“ dodala mluvčí. 

Ohodnoť článek

Foto Město Český Krumlov

Štítky skála, hrozba, silnice, doprava, investice, jižní čechym, český krumlov, větřní

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.