středa 28. října 2020 Státní svátek

Nešťastný muž chtěl skočit z věže v Jindřichově Hradci. Policisté mu sebevraždu rozmluvili

Velké drama se šťastným koncem se odehrálo v sobotu 5. května odpoledne v centru Jindřichova Hradce. Mladý muž se tam rozhodl skoncovat se životem, vystoupal na věž kostela Nanebevzetí Panny Marie a chtěl skočit. Policisté mu to rozmluvili.

Na místo jako první dorazila hlídka jindřichohradeckých policistů, vzápětí vedoucí Územního odboru (ÚO) Jindřichův Hradec, a na místo byl povolán vyjednavač ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje.

„Hodiny složitého vyjednávání s nešťastným mužem dopadly dobře. Sám se rozhodl, že přeleze zábradlí zpět do bezpečí, kde si ho převzali do péče záchranáři,“ popsala policejní mluvčí Lenka Krausová s tím, že všem, kteří se na včerejší velmi náročné záchraně podíleli, patří velké poděkování. Jen díky jejich vynikající práci se muž rozhodl dát si druhou šanci. 

Podíl na záhraně muže měl také hasičský záchranný sbor a městská policii z Jindřichova Hradce. A na místě zasahovali také policisté z obvodního oddělení Jindřichův Hradec Marek Z., Martin T., vedoucí ÚO Jindřichův Hradec Josef Heš a vyjednavač ze zásahové jednotky Václav K.

Policisté podle mluvčí Krausové odvedli perfektní práci.

Autoři

Štítky pokus o sebevraždu, sebevrah, Jindřichův Hradec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.