sobota 1. října 2022 Igor

Vodáci v Suchdole odemkli řeku Lužnici. Někteří se i koupali

S příchodem jara se pomalu začínají odemykat řeky. První taková akce se konala včera na řece Lužnici. Zúčastnilo se jí skoro 170 lodí. Někteří vodáci využili hezkého počasí a během plavby se i koupali. 

Na Lužnici vodáci u Klikovského mostu odemkli tradičně řeku symbolicky velkým klíčem. Přivítali je zástupci suchdolského vodáckého oddílu i starosta, rovněž je seznámili se stavem vody.

„Zájem byl letos vyšší. Odemykání se zúčastnilo zhruba 160 až 170 lodí, což je veliká účast. Počasí je příznivé, voda super. Voda je v korytě, není z koryta vylitá, nicméně je optimální stav: není nebezpečný, při plavbě nebyly žádné překážky ani jsem nezaznamenal moc převrhnutých lodí," řekl Jan Wipplinger ze suchdolského vodáckého oddílu. Při odemykání bylo asi 90 procent laminátových a plastových kánoí, gumové čluny jsou výjimkou.

Vodáci při odemykání Lužnice končí zpravidla na tábořišti v Majdaleně, asi po 12 kilometrech plavby. Při některých jiných ročnících byl na březích sníh. „Dnes jsme měli na počasí štěstí," řekl Wipplinger.

Další akce čekají jihočeské vodáky v dubnu. Odemykání Vltavy, při němž se pluje z Českého Krumlova do Zlaté Koruny, bude 13. dubna. Odemykání Malše, plavba z Římova do Českých Budějovic, je plánovaná na 27. duben.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, zábava, rekreace, Jihočeský, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.