sobota 19. září 2020 Zita

Kriminalisté dopadli lupiče, který měl přepadnout benzínku v Hradci. Hrozí mu až deset let ve vězení

Jindřichohradečtí kriminalisté koncem minulého týdne dopadli muže, který měl 12. listopadu přepadnout benzínku v Hradci. Kriminalisté podezřelého muže zadrželi u něj doma. V případě soudem uznané viny mu hrozí až deset let ve vězení.

K loupežnému přepadení došlo 12. listopadu před třetí hodinou ráno v Jindřichově Hradci. Pachatel byl maskovaný vytaženou mikinou přes nos a zimní čepicí na hlavě. Pod pohrůžkou krátké střelné zbraně gestikulací donutil zaměstnankyni k vydání finanční hotovosti, která byla v té době v kase.

Kriminalisté podezřelého muže z Táborska zadrželi v místě trvalého bydliště 22. listopadu ve dvě hodiny ráno. U zadrženého muže provedli také domovní prohlídku. „Pro účely dalšího trestního řízení bylo vozidlo zajištěno. Policejní komisař  ještě ve stejný den vyhotovil usnesení o zahájení trestního stíhání, které bylo podezřelému muži předáno následující den. Policejní komisař rovněž podal podnět k návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Soud vazbu akceptoval a obviněný muž je stíhán vazebně. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody v rozsahu dvou až deseti let,“ uvedla tisková mluvčí policie Hana Millerová

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo9 čtenářů

Foto pcr.cz

Štítky loupežné přepadení, Jindřichův Hradec, policie, zbraň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.