středa 3. března 2021 Kamil

Pracovníci jindřichohradecké hvězdárny a planetária komunikují s veřejností prostřednictvím naučných videí

V současnosti pracovníci hvězdárny a planetária připravují pořady pro školy i veřejnost a jelikož není jisté, kdy budou moci opět přivítat návštěvníky, rozhodli se čekání zkrátit, a to formou obsahu na novém Youtube kanále.

Na kanále se budou objevovat zábavně-vzdělávací videa ze světa astronomie, fyziky, chemie a dalších přírodních a technických věd, jako je třeba robotika.

Dvacátého druhého února vyjde na kanálu první díl z nové série “Našimi dalekohledy”, série, která se bude věnovat objektům, které vám můžou pracovnicíc planetária ukázat i v pozorovací kopuli.

První video z této série se bude věnovat jednomu z nejkrásnějších objektů noční oblohy, který můžeme sledovat dalekohledy, a tím je Krabí mlhovina. Objekt, který byl na Zemi poprvé pozorován již téměř před tisíci lety, ale který nás stále nepřestává udivovat. Další videa budou vycházet každý druhý týden v pondělí.

Odkaz na Youtube kanál naleznete na webových stránkách www.vkcjh.cz, nebo přímo ve vyhledávači youtube, pokud zadáte: “Hvězdárna a planetárium Jindřichův Hradec”.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky hvězdárna, planetárium, Jindřichůvv Hradec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.