středa 22. ledna 2020 Slavomír

Na rychlíkové lince Praha – Písek – Budějce se představil vlak Arrivy, vyzkoušet ho přišly přes tři stovky lidí

Běžní cestující, ale i železniční fandové. Ti všichni vyrazili na Písecko a do Českých Budějovic. Arriva tam představila svůj motorový vlak, který letos v prosinci nahradí České dráhy na rychlících Praha – Příbram – Písek – České Budějovice.

„Vyrazili jsme jako mimořádný rychlík už z Prahy a vzali cestující na výlet po trase, kde začneme jezdit v prosinci každý den. Někteří lidé se přišli na nádraží jen podívat, jak vlak vypadá, řada zájemců s námi ale vždy aspoň kousek cesty jela. Největší zájem o svezení byl mezi Příbramí a Českými Budějovicemi,“ říká ředitel společnosti Arriva vlaky Jiří Nálevka.

Standardní výbavou rychlíků Arrivy bude wi-fi připojení k internetu, pitná voda pro cestující zdarma kdykoliv během cesty i zásuvky na dobíjení telefonu nebo pro práci na počítači. Stevardi nekontrolují jen jízdenky, ale starají se o cestující během celé jízdy a mají pro ně i občerstvení z minibaru. To jsou služby, které cestující na této lince zatím neznají. Lidé si mohli vlak prohlédnout, děti se zapojily do výtvarných soutěží 

Tisková zpráva

Štítky Arriva, vlak, České Budějovice, Písek, Příbram

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.