neděle 29. března 2020 Taťána

Pracovníci Celního úřadu odhalili v Písku nelegální hernu

Celníci během kontrolní akce odhalili v Písku nelegální hernu. V provozovně zajistili herní automaty v hodnotě 20 tisíc korun a finanční hotovost ve výši 14 500 korun. Provozovateli hrozí pokuta až 50 milionů korun.

Kontrolní akce proběhla minulý čtvrtek. Celníci v jedné písecké provozovně zabavili dva nelegálně provozované herní automaty v hodnotě 20 tisíc korun a finanční hotovost ve výši 14 500 korun. „Zadržená herní zařízení skončila ve skladu celní správy. Navíc tomu, kdo porušuje zákon o hazardních hrách hrozí ve správním řízení pokuta až do výše 50 milionů korun,“ uvedl tiskový mluvčí Celní správy Emanuel Breicha

V tomto roce jihočeští celníci provedli 9 kontrol zaměřených na oblast nelegálního hazardu. Odhalili 4 případy porušení zákona. Úspěšně tak navázali na svou loňskou činnost, kdy při 61 kontrolách zjistili 51 případů porušení zákona a zadrželi celkem 62 herních zařízení. Z toho 33 v Českých Budějovicích, patnáct v Písku, šest v Blatné, čtyři ve Strakonicích a čtyři v Milevsku. Výše v souvislosti s tím uložených sankcí přesáhla 6 milionů korun. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Celní úřad

Štítky kontrola, Celní úřad, Písek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.