neděle 13. června 2021 Antonín

V Písku se opět otevřela galerie pod širým nebem. Umělci vytvořili pět soch

Galerie Sochy z písku na písecké náplavce je již otevřena. Pět zhruba třímetrových děl tvořili sochaři Josef Faltus a Marian Maršálek od 3. května, dokončili je tento týden a v pátek byla galerie pod širým nebem otevřena. Pískové sochy na nábřeží vyrostly už popatnácté.

„Námět letošních soch se opět váže k 777. narozeninám města Písku. Téma, které v loňském roce vzhledem ke koronavirové epidemii nemohlo být dostatečně naplněno, totiž pokračuje i v roce 2021 s podtitulem „verze 2.1“. V loňském roce sochy představily atributy, kterými se současný Písek díky svému vývoji pyšní. Nyní tato písková díla půjdou zpět ke kořenům, ze kterých město vyrostlo,“ shrnula Edita Kučerová z oddělení kultury a cestovního ruchu městského úřadu Písek.

Jednotlivé sochy zobrazují vždy jedno písmeno názvu města Písek. Na každé jsou pak ukázány atributy začínající právě na dané písmeno.

Na sochy bylo potřeba 60 tun speciálního písku, který sochaři napěchovali do pyramidovitých bednění. Při jeho postupném odstraňování shora dolů začali dávat sochám tvar. Hotová díla zafixovali postřikem.

Galerie je tradičně volně přístupná. V závislosti na povětrnostních a jiných podmínkách zůstanou sochy k vidění do pozdního podzimu.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto město Písek

Štítky Písek, sochy, výstava, galerie, umění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.