sobota 21. května 2022 Monika

V červnu Písek začne rekonstrukci objektu, kde bude domov pro seniory

V červnu začne v Písku rekonstrukce objektu v Sovově ulici, kde město plánuje výstavbu pobytového zařízení pro seniory. Náklady na opravy a vybavení jsou 200 milionů korun, jde o jednu z největších investic Písku v posledních letech. Vítěz výběrového řízení uspěl v soutěži s částkou nižší než 215 milionů korun, kterou stanovilo zastupitelstvo jako nejvyšší možnou.

„Stavební práce budou trvat 22 měsíců, a kromě přestavby interiérů se počítá také například s vybudováním přístavby pro kuchyni,“ řekl písecký místostarosta Petr Hladík (KDU-ČSL). Město původně zamýšlelo do rekonstrukce investovat maximálně 185 milionů korun. Cena byla z prvního pololetí roku 2021 a podle vedení města neodpovídala současné situaci ve stavebnictví. Proto zastupitelé v únoru zvýšili částku o 30 milionů korun.

Nový seniorský dům, který vznikne místo bývalého internátu, bude mít 57 míst v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Nyní město část objektu využívá jako ubytovnu pro uprchlíky z Ukrajiny. „Maximální počet ubytovaných v jeden moment byl 50. Od konce měsíce dubna pracujeme na uvolnění tohoto objektu a v průběhu tohoto týdne budou všichni obyvatelé provizorní ubytovny v Sovově ulici přestěhování do bytů, a to městských i soukromých nebo do městských ubytoven. V příštím týdnu bude objekt vyklizen a předán k rekonstrukci," uvedl Hladík.

Klienti nového zařízení pro seniory budou mít k dispozici i menší pobytové prostory pro různé aktivizační činnosti nebo společenskou místnost. Součástí je mimo jiné i výstavba kuchyně pro přípravu až tisíce jídel, recepce a také potřebného zázemí pro zaměstnance.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Facebook Město Písek

Štítky správa, sociální, senioři, opravy, Písek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.