Kolaps ve třetí třetině znamenal pro David Servis ztrátu téměř vyhraného zápasu

Další vítězství krajské ligy do své sbírky David Servis nepřidá. Rozhodující finále dopadlo v neděli večer lépe pro hokejisty IHC Písek, kteří strhující třetí třetinou vybojovali vítězství 5:4 a získali tak mistrovský titul. Pro servismany je tato porážka hodně trpká.

Lepší vstup do střetnutí měli domácí, jenž v sedmé minutě otevřeli účet třetího finále. Po střele Procházky se puku nejrychleji zmocnil Jan Řehoř a uklidil puk do Jágrovy svatyně.

V šestnácté minutě byl náskok Píseckých už dvougólový. Josef Slavík dostal z ostrého úhlu kotouč za záda překvapeného brankáře dostal svůj tým do trháku.

Neuteklo ani šedesát sekund a hosté přibrzdili píseckou mašinu. Úspěšným střelcem byl Jaroslav Korbela, ačkoliv asi ani on sám ještě teď netuší, jak přesně se jím stal. Jeho nahození skončilo v síti neidentifikovatelným způsobem.

Druhá část byla jasně v režii David Servisu. Nabídnutou přesilovou hru využil ve dvaadvacáté minutě David Nedorost, který po dělovce Vomely rovněž zakončoval do odkryté klece.

Na konci čtyřiatřicáté minuty šli Budějčáci do vedení. Mezírky mezi tyčí a betonem využil při přesunu domácího muže s maskou Jiří Hanzal a poslal servismany do vedení.

Šestadvacet sekund před druhou sirénou si jako první našel na brankovišti po střele Vomely puk Rudolf Suchánek a z otočky prostřelil Pipka. Trefa do šatny se zdála jako klíčová.

Jenže přišel kolaps David Servisu a fantastická třetina Karla Mošovského. Nejprve snížil na 3:4 v pětačtyřicáté minutě, aby přesně o deset minut později procedil kotouč za Jágra podruhé.

Hosté byli naprosto šokování z vyrovnání. A než se stačili pořádně vzpamatovat, zasadil jim Mošovský svou třetí ránu a dokončil klasický hattrick, tedy tři góly v jedné třetině.

Závěrečný nápor umocněný šestým hráčem v poli servismanům nevyšel. Ti tak ztratili vyhraný zápas a také i možnost obhájit vítězství v krajské lize.

IHC Písek - HC David Servis 5:4 (2:1, 0:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Řehoř (P. Procházka, Jungbauer), 16. Slavík (Jungbauer), 45. Mošovský, 55. Mošovský (Gába), 56. Mošovský (Řehoř) - 17. Korbela (Šulčík), 22. Nedorost (Vomela), 34. Hanzal (Tupý), 40. Suchánek (Vomela, Nedorost). Rozhodčí: Pešta, Stach – Deim, Zelenka. Vyloučení: 7:7, navíc Slavík (Písek) 5 min. + OK a Řehoř (Písek) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 1730. ​Konečný stav série: 2:1.

IHC Písek: Pipek - Hřebíček, Novák, Jirků, Volf, Slavík, Jungbauer, Kudrna, Šimoník, P. Procházka, Ciboch, Mazanec, F. Procházka, Gába, Stropnický, Tajbl, Řehoř, Mošovský, Vlk, Duchoň. Trenéři Roman Vlček a Jan Kudrna.

HC David Servis: Jágr - Chaloupka, M. Mrázek, Cikán, Tupý, Vomela, Zíka, Eliáš, Suchánek, Šulčík, Hanzal, Korbela, Janda, Sumerauer, Fleischman, Nedorost, Dalibor Mikeš, Pražák. Trenér Roman Fousek.

Štítky HC David Servis, hokej, krajská liga, finále, IHC Písek, IHC KOMTERM Písek, Josef Slavík, František Procházka, Jaromír Jágr, Jaroslav Korbela, Rudolf Suchánek, Jiří Hanzal, Jan Kudrna, Písek