neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

Prachatická nemocnice zmodernizovala ortopedický sál

Zvýšenou sterilitu operačního sálu na ortopedii nemocnice v Prachaticích zajistil nový obklad stěn, který zajišťuje speciální antimikrobiální ochranu. Nadace ČEZ poskytla nemocnici na úpravy sálu finanční dar 190 tisíc korun.

Nově zrekonstruovaný operační sál pro oddělení ortopedie uvedlo Ředitelství prachatické nemocnice oficiálně do provozu začátkem tohoto týdne. Stěny sálu dostaly speciální pokrytí, které účinně zamezuje šíření viru E.Coli,MRSA a chřipky. Totální endoprotézy kolen nebo kyčlí a další náročné operace tak mohou probíhat v „superčistém“ prostředí.

Nadace ČEZ poskytla nemocnici grant ve výši 190 tisíc korun v rámci svého programu Podpora regionů. „Jde už o druhou úspěšnou žádost u Nadace ČEZ, které si velmi vážíme. Je důležité, že je zde snaha pomáhat právě v oblasti zdraví,“ konstatuje ředitel Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš.

Nové obložení stěn s sebou zároveň přináší i estetický efekt. Modernější a čisté prostředí má pozitivní vliv i na operační tým a personál nemocnice.

„Systémově pomáháme tam, kde to dává smysl a nemocnice mezi taková místa určitě patří. Nechceme nahrazovat pojišťovny, jsou to spíše menší příspěvky, ale věřím, že pomohou lidem, kteří je potřebují nejvíc,“ konstatuje člen správní rady Nadace ČEZ František Lust.

Foto Petr Šuléř

Štítky nemocnice, Prachatice, modernizace

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.