Počasí dnes20 °C, zítra21 °C
Neděle 19. května 2024  |  Svátek má Ivo
Bez reklam

Strakonicko

Čeští vojáci se chystají na misi v Lotyšsku. Součástí je zdravotnická příprava

Strakoničtí vojáci se nyní chystají na misi, která je čeká v Lotyšsku. Příprava zahrnuje také speciální zdravotnický kurz, ve kterém se učí, jak poskytnout první pomoc v bojových podmínkách.

Na jihu Čech v noci havarovala cisterna s butanem

V noci na úterý na jihu Čech havarovala cisterna s butanem. Jihočeští hasiči informovali o tom, že se ráno podařilo přečerpat veškerý materiál do náhradní cisterny. Silnice byla několik hodin uzavřená.

V noci ze soboty na neděli došlo na Strakonicku k tragické dopravní nehodě. Mladý řidič měl v osobním autě narazit do betonového propustku. Nehodu nepřežil. Přesné okolnosti nehody policie šetří.

Do šestimetrové šachty ve Strakonicích spadl člověk. Vyprostit ho museli hasiči

Strakoničtí hasiči mají za sebou náročný zásah. Včera odpoledne vyjížděli k člověku, který spadl do šest metrů hluboké šachty. Hasiči ho museli vyprostit a následně ho předali do rukou zdravotníků.

Jihočeští kriminalisté žádají o pomoc veřejnost. Hledají muže, které zachytila bezpečnostní kamera při incidentu ve Strakonicích. Došlo k němu u stánku s občerstvením. Svědci mohou volat na linku 158. Muži se později sami přihlásili.

Strakoničtí vojáci se vydají na půlroční zahraničí misi do Lotyšska

Vojáci strakonického 25. protiletadlového raketového pluku se v červenci vydají na půlroční zahraničí misi do Lotyšska. Budou tam působit se specialisty z 53. pluku průzkumu a elektronického boje z Opavy.

Archeologický průzkum u tvrze ve Volyni odhalil středověkou pec

Archeologický průzkum u tvrze ve Volyni na Strakonicku odhalil středověkou pec. Nachází se pod podlahou v prostorách bývalých děkanských stájí a stodoly. V peci zůstaly například úlomky různých předmětů a v zemi byly i kosti z hrobů z bývalého...

Žena odešla z domova, od té doby se blízkým neozvala

Strakoničtí kriminalisté hledají ženu, která v pondělí odešla z domova a už se nevrátila. Případní svědci se mohou obrátit na linku 158. Policisté pohřešovanou hledají od pondělního večera.

K dopravní nehodě došlo ve čtvrtek krátce po poledni. U Závišína na Strakonicku se podle policie střetla dvě vozidla. Důvodem je pravděpodobně nedání přednost.

ŘSD má studii na čtyřkilometrový obchvat Strakonic, stál by dvě miliardy korun

Do roku 2035 by mohl vzniknout zhruba čtyřkilometrový východní obchvat Strakonic, který by z města odvedl dopravu od Prahy směrem na Strážný. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má hotovou technicko - ekonomickou studii východního obchvatu silnice...

Strakonicko  |  Z kraje  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.