pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Ve Strakonicích začala oprava silnice za třicet šest milionů. Rekonstrukce omezí provoz

Strakonice začaly opravovat silnici k Dražejovu. Je v severozápadní části města. Jde o spojnici mezi centrem Strakonic a částí Starý Dražejov. Silnice bude širší a přibydou chodníky. Náklady vycházejí na 36,8 milionu korun, z toho město zaplatí přes patnáct milionů a Správa a údržba silnic Jihočeského kraje, která opraví vozovku, jedenadvacet milionů korun. Oprava bude hotová do konce roku. Dnes to řekli místostarosta Rudolf Oberfalcer a technický náměstek jihočeských silničářů Vlastimil Zikmund.

Rekonstrukce přináší dopravní omezení. Objížďky už řidiči využívají, uvedla mluvčí radnice Markéta Bučoková. Z velké části vedou přes Starý Dražejov, Nový Dražejov a Virt.

Město opraví chodníky, kanalizační sítě, prodlouží vodovod a vymění veřejné osvětlení. Dělníci rozšíří silnici z nynějších 5,5 metru na sedm metrů, z obou stran přibydou chodníky. Součástí budou přechody pro chodce.

„V havarijním stavu silnice není, ale od restaurace Lovecká bašta směrem do města je poměrně úzká, je tam docela hustý provoz a není tam žádný chodník. Jedním z hlavních cílů je rozšíření silnice v tomto úseku, doplnění o chodník a některé objekty budou nově napojené na kanalizaci," řekl Oberfalcer. V části silnice směrem k obchvatu, v úseku dlouhém asi 200 metrů, rovněž chybí chodník, který město vybuduje. Práce udělá firma Znakon, která vyhrála výběrové řízení.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky silnice, stavby, správa, Strakonice, oprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.