Nemocnice ve Strakonicích ušetří na energiích - zateplila vstupní objekt

V projektu snížení energetické náročnosti svých objektů pokračuje nemocnice ve Strakonicích. Aktuálně dokončila kompletní zateplení a rekonstrukci pláště vstupní budovy, čímž završila třetí etapu projektu.

„Celkové náklady této plánované investiční akce dosáhly 4,9 milionu korun, z nichž 1,1 milionu pokryla dotace ze Státního fondu životního prostředí a 600 tisíc korun příspěvek Jihočeského kraje. Zbývající část nákladů hradila nemocnice z vlastních zdrojů,“ uvedl Tomáš Fiala, předseda představenstva a ředitel Nemocnice Strakonice.

Ve vstupní budově, která slouží i jako vjezdový objekt, se nachází vrátnice, telefonní ústředna, lékařská knihovna, počítačová učebna a vzdělávací centrum.

Zmíněný projekt ale třetí fází nekončí. Pokračovat se bude i v následujících letech. „Ještě je před námi poslední fáze zateplení, která se bude týkat dalších objektů v areálu nemocnice. Její realizaci plánujeme ve výhledu přibližně dvou let. Termín bude záviset na možnostech využití patřičných dotačních titulů,“ zmínil ředitel nemocnice.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky Nemocnice Strakonice, a.s., projekt, nemocnice, Tomáš Fiala, Státní fond životního prostředí, Jihočeský kraj

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.