Kohouti vstoupili do kvalifikace pravou nohou. Jablonci nadělili debakl

Táborské kohouty čekal na úvod kvalifikace o WSM ligu soupeř, se kterým se potkávali i v základní části, a to sice HC Vlci Jablonec nad Nisou. Favoritem byli Jihočeši, kteří svou roli potvrdili a svému soupeři nadělili na cestu debakl 8:2.

Hned od prvních minut zápasu se Táborští vrhli do útoku. Dobrou šanci měli Dvořák, Kolomý a Matušík, ale hostující Stejskal si se všemi pokusy poradil. Dobrou možnost měl Matušik a Seidl v nabídnuté přesilovce, ale ani jeden z táborských hokejistů nedokázal trefit skákavý kotouč. Jako první nakonec udeřili hosté, když domácí publikum zmrazil Marek Frk. Vlci se ale z vedení neradovali příliš dlouho. Radek Pechánek totiž dorazil do odkryté klece Dvořákovu střelu a vyrovnal. Stejný hráč mohl poslat Tábor do vedení, ale ztroskotal na Stejskalovi. Stejný závěr měla Seidlova střela v závěru první třetiny, kterou jablonecký gólman vyrazil betonem.

Z kraje druhé části měl vynikající šanci kapitán Matušík, ale nedokázal zakončit samostatný nájezd. Dobře střílel i Boháč, ale Stejskal si s jeho střelou poradil. Vedení strhl na stranu Jihočechů až po půlce zápasu Michal Klíma, který přesně vymetl pavučinku. Nedlouho poté přidal další gól Jakub Matušík, když si nádherně vychutnal gólmana Stejskala. Zdálo se, že to bude ve druhé třetině vše, ale pět vteřin před sirénou zamířil přesně Jan Kanov, který využil přesilovku pěknou střelou z mezikruží a dal definitivně klid

Jak kohouti skončili druhou třetinu, tak i začali tu třetí. Hned v první minutě totiž dobře zakončil samostatný únik Radek Seidl. Naději pro Jablonec následně vykřesal Petr Pilař, který snížil na 2:5 pro Tábor. Potom už ale promlouvali jen domácí střelci. Čtyřbrankové vedení vrátil Táboru svým druhým gólem Jakub Matušík. V 53. minutě pak vyslal střelu do modré Martin Havran a puk skončil až za Stejskalem. Definitivní tečku za zápasem udělal svým gólem David Kellner, který tak stanovil konečné skóre na 8:2.

V dalším zápase si Táborští udělají výlet daleko na východ, kde je už v úterý čeká zápas s Frýdkem-Místkem,  který v rozhodujícím zápase finále východní skupiny porazil Vsetín 2:1.

Autoři | Foto Štefan Haragal

Štítky Jablonec nad Nisou, HC Vlci Jablonec nad Nisou, sportovní kvalifikace, Radek Seidl, VHK Vsetín, HC Frýdek-Místek, David Kellner, Michal Klíma