Počasí dnes-0,8 °C, zítra1,8 °C
Sobota 22. února 2025  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Pár bernešky bělolící vyseděl v ZOO Tábor šest nových přírůstků

Tisková zpráva | Foto zootabor.eu

Šestice právě vylíhlých housátek bernešky bělolící rozšířila řady zvířat chovaných v ZOO Tábor. Nová mláďata jsou velmi čiperná a jejich až neskutečně starostliví rodiče mají co dělat, aby je uhlídali.

„Je jaro, které patří k nejkrásnějším obdobím v naší zoologické zahradě. Jednak proto, že v tomto období přicházejí na svět nová mláďata, ale i proto, že rozkvetou stromy a procházkový areál zoo dostává velmi přívětivou tvář,“ řekl ředitel ZOO Tábor Evžen Korec. Berneška bělolící patří do řádu vrubozobých a ve volné přírodě žije na východě Grónska, Špicberkách, na Nové Zemi a také na Sibiři.

K letošním přírůstkům v ZOO Tábor patří také jehňata ovce ouessantské a mláďata emu hnědých, která již brzy opustí chráněné zázemí ubikace a ve stálejším teplém počasí budou ve venkovním výběhu stejně jako dospělí jedinci.

Protože kvůli státem nařízenému uzavření přišla ZOO Tábor zhruba o půl milionu korun na vstupném, na prodeji suvenýrů a na nemožnosti pořádat zážitkové programy, uvítá nyní jakékoliv příspěvky na svůj provoz. Ať už formou sponzoringu či adopce vybraného zvířete. 

Ohodnoť článek

Štítky Tábor, zoo, zubr, převoz, berneška bělolící, zoologická zahrada, Grónsko, Špicberky, Nová země, Korec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Pár bernešky bělolící vyseděl v ZOO Tábor šest nových přírůstků  |  Táborsko  |  Z kraje  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.