úterý 7. července 2020 Bohuslava

Obchodní řetězec daroval táborské zoo salátové okurky. Smlsnou si na nich i daňci a medvědi

Třičtvrtě tuny salátových okurek si mohla tento týden vychutnat zvířata v táborské zoo. Dostala je totiž darem od nejmenovaného obchodního řetězce, který je místo prodeje věnoval zoologické zahradě. Salátové okurky tak místo čekání na zákazníky zpěstřily jídelníček daňkům, chovným prasatům, ale i medvědům.

„Zásilka okurek je velkou pomocí naší zoologické zahradě, která utrpěla značné statisícové ztráty kvůli nucenému uzavření v době, kdy se stát různými restrikcemi snažil omezovat šíření koronavirové nákazy mezi lidmi. Jakýkoliv podobný dar proto velmi vítáme,“ říká ředitel ZOO Tábor Evžen Korec

V loňském roce zvířata v táborské zoo zkonzumovala více než 60 tun ovoce a zeleniny. Jakákoliv taková pomoc je proto podle ředitelé vítaná. „Zájem máme hlavně o různé druhy ovoce a zeleniny, které nesplňují kritéria pro umístění na pulty obchodů. Typicky jde například o různě pokroucené či nevzhledně vypadající plody. Stejně tak přijmeme i „podměrečné“ kusy, například malé mrkve, které kvůli suchu nevyrostly. Podmínkou však je bezvadný stav ovoce i zeleniny. Nesmí být plesnivé, ani nahnilé,“ zdůrazňuje ředitel Korec s tím, že pro zoo jsou zajímavé objemy od minimálně desítek kilogramů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Autoři | Foto Zoo Tábor

Štítky Tábor, zoo, salátové okurky, dar

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.