Táborsko má po gólové přestřelce ve Frýdku bod

Druholigoví fotbalisté FC MAS Táborsko zůstávají po osmi kolech neporažení. Na půdě Frýdku-Místku uhráli bod za remízu 3:3.

Aktuálně nejlepší jihočeský fotbalový tým měl dobrý vstup do zápasu. V 17. minutě poslal Aleš Hanzlík z přímého kopu přesný pas na letní posilu Miroslava Slepičku, který se hlavou trefil přesně – 0:1. Z vedení se ale hosté dlouho neradovali. Dario Kriško si o sedm minut později počkal na centr Zapalače a s pomocí břevna vyrovnal – 1:1.

Za dalších pět minut mohl hosty poslat znovu do vedení Traore. Gólman Prepsl si ale s jeho tečovanou střelou poradil. Závěr první půle pak patřil domácímu týmu, který v uplynulých kolech získal jen jeden bod. Ve 39. minutě po průniku Švrčka do vápna fauloval Běloušek a sudí Berka nařídil pokutový kop. Daria Kriška sice gólman Toma dokázal při střele eliminovat, ale proti dorážce už byl krátký – 2:1.

A to nebylo vše. Hned minutu poté běžel z úhlu na Tomu osamocený Stratil. Lobem ale naštěstí pro hosty branku těsně minul. Ve 44. minutě se však domácí přeci jen radovali. Třetí gól dal Matej Ižvolt, který si naběhl za obranu a v pohodě prostřelil brankáře – 3:1. Táborsko hrálo ke konci poločasu hodně špatně a čas na týmovou poradu v kabině mu přišel vhod.

Jihočechům se povedl i vstup do druhé půle. Již po čtyřech minutách hry vyrovnal Adnan Džafič, který skóroval hlavou po centru Hovorky – 2:2. Následovala dvacetiminutovka bez šancí, kterou ukončil svým průnikem Džafič. Po kontaktu s protihráčem upadl a sudí nabídl penaltu i Táborsku. Míč si připravil Aleš Hanzlík a trefil přesně roh branky – 3:3.

Patnáct minut před koncem mohl obrat dokonat Slepička. Centr Strnada dokázal dobře umístit, ale proti byl domácí brankář. Frýdek-Místek v závěru toho moc nepředvedl a naopak další velkou šanci mělo Táborsko. V 89. minutě vyrazil Prepsl pokus Sladkého.

Jihočeši mají po osmi kolech 16 bodů (čtyři výhry i remízy) a v tabulce Fotbalové národní ligy jsou třetí.

MFK Frýdek-Místek – FC MAS Táborsko 3:3 (3:1)

Branky: 24. a 40. Krišto, 44. Ižvolt – 17. Slepička, 49. Džafić, 74. Hanzlík. Rozhodčí: Berka – Černý, Vlček. ŽK: 0:1. Diváci: 590.

MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Mehremić, Ďuriška – Zapalač, Bello, Ižvolt (83. Hykel), Krišto – Stratil (66. Vašenda), Vyskočil.

FC MAS Táborsko: Toma – Sladký, Běloušek, Cíferský, Hanzlík, Hovorka – Šiml (74. Strnad), Džafić, Traore (46. Presl), Ciku – Slepička (86. Kočí).

Štítky fotbal, FC MAS Táborsko, okres Tábor, Frýdek, HC Frýdek-Místek, Aleš Hanzlík, Miroslav Slepička, MFK Frýdek-Místek, Matej Ižvolt, Adnan Džafić, 2. česká fotbalová liga