Střídavé teploty a počasí, které odpovídá spíše podzimu. Není divu, že počet nemocných v těchto dnech stále roste. A není tomu jinak ani na jihu Čech, ačkoliv se pořád ještě nedá mluvit o nějak závratných číslech či dokonce epidemii.
Ve třetím týdnu trápily akutně respirační infekce 1226 Jihočechů v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, což je o 2,7 procenta více než v týdnu předešlém. Jen pro srovnání - na začátku roku byla relativní nemocnost 962. Každým týdnem tudíž nemocní přibývají.
Největší nemocnost je ve věkové kategorii 0 až 5 let - 3621 nemocných. Největší nárůst pak v uplynulém týdnu zaznamenala věková skupina 60 a více - 4,7 procent (530).
A jaké je srovnání s minulým rokem? Nemocných je více. Vloni jich bylo ve třetím týdnu 933. Celkově se na začátku roku pohybovaly počty v nižších hodnotách, než je tomu letos.
Podstatně horší situace ale byla v roce 2013. Ve třetím týdnu evidovali jihočeští hygienici 1745 případů, takže byl překročen epidemický práh.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.