St 12. 8. 2026Klára
Zdraví

Českobudějovická nemocnice zvýší počet míst na očkování

ČTK1 minuta čtení26. 10. 2021, 18:34
Českobudějovická nemocnice zvýší počet míst na očkování
Českobudějovická nemocnice zvýší počet míst na očkování · Foto: ZHKHK

Českobudějovická nemocnice zvýší počet míst pro zájemce o očkování proti covidu-19. V příštím týdnu bude v některých dnech podávat vakcíny až do 22:00. Důvodem navýšení kapacity je stoupající zájem o očkování.

„Očkovací kapacitu navýšíme na maximum našich možností. Ty jsou objektivně limitované prostorovými i personálními kapacitami. I z důvodu vytíženosti našich parkovacích ploch pro veřejnost nastavujeme různou kapacitu očkování různé dny v týdnu. Zároveň žádáme zájemce o očkování, aby co nejvíce použili jiný způsob dopravy než osobním automobilem,“ uvedl ředitel českobudějovické nemocnice Michal Šnorek.

V pondělí a úterý bude nemocnice od 8:00 do 14:00 nabízet očkování pro neregistrovaná zájemce jednodávkovou vakcínou Janssen. „Ve zbývajících dnech příštího týdne bude dvanáctihodinová provozní doba. Ve středu a ve čtvrtek budou pracovníci nemocnice očkovat až do 22:00 abychom maximálně umožnili očkování třetí dávkou registrovaným zájemcům zejména z řad seniorů a zdravotníků. Toto opatření vnímáme jako přechodné, než se ve větší míře rozjede očkování u praktických lékařů," uvedl Šnorek.

Nyní nemocnice může podat vakcínu přibližně stovce lidí denně. Velkokapacitní očkovací centrum, které v září ukončilo provoz v areálu výstaviště, mělo kapacitu několikanásobně vyšší. V Jihočeském kraji má ukončené očkování druhou dávkou více než 350.000 lidí. V regionu žije zhruba 640 tisíc obyvatel.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionůZprávy

Přestavba táborského venkovního bazénu a haly může stát až 250 milionů

Odhadované náklady na přestavbu táborského venkovního bazénu a nedaleké sportovní haly činí více než 250 milionů korun. Město chce obě sportoviště rekonstruovat současně. Práce by mohly začít v příštím roce.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuSport

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook