Čt 13. 8. 2026Alena
Zprávy

Plně profesionální práce českobudějovických kriminalistů se opět potvrdila.

RRedakce1 minuta čtení13. 5. 2011, 13:58
loupez
loupez

Ozbrojený lupič vešel v polovině listopadu loňského roku do směnárny na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Pod pohrůžkou užití střelné zbraně požadoval po obsluze směnárny vydání finanční hotovosti. Následně ale místo činu opustil. K odcizení peněz ani ke zranění osob nedošlo.

Pachatel tohoto zvlášť závažného trestného činu, ve kterém byl na základě intenzivního prověřování českobudějovickými kriminalisty zjištěn 36letý muž z Prachaticka, si zřejmě myslel, že se na jeho nezákonné jednání nepřijde. Zmýlil se. Kriminalistům se podezřelého muže podařilo zadržet a následně i obvinit ze spáchání trestného činu loupeže. Za tento delikt, v případě prokázání viny, hrozí trest odnětí svobody v délce trvání dvou až deseti let.

Zdroj: PČR JČK

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Vody pod jezem ubývá. Malé vodní elektrárny mají stanovený minimální průtokSpolečnost

Vody pod jezem ubývá. Malé vodní elektrárny mají stanovený minimální průtok

Sucho výrazně ovlivnilo stavy řek. Na sociálních sítích tak lidé diskutují o tom, jakou roli v množství vody v hlavním korytě může hrát provoz malých vodních elektráren. Objevují se také obavy o vodní živočichy a kvalitu vody. Kdo kontroluje průtok a jaká pravidla platí pro provoz elektráren v době sucha?

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korunSpolečnost

Kampus VŠTE prochází rozsáhlou modernizací za desítky milionů korun

Areál Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích během léta prochází významnou proměnou. Škola realizuje rozsáhlé stavební úpravy a modernizaci vybraných budov, jejichž cílem je rozšířit výukové kapacity, zlepšit komfort studentů i zaměstnanců a dále posílit bezbariérovost celého kampusu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook