Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie
Bez reklam

Jindřichův Hradec si na příští rok naplánoval rozpočet se schodkem 151 milionů

Jindřichův Hradec si na příští rok naplánoval rozpočet se schodkem 151 milionů korun. Podobu rozpočtu schválili na svém zasedání zastupitelé. Pro návrh hlasovalo 17 z 25 přítomných. Jindřichův Hradec předpokládá v příštím roce příjmy 584 milionů korun a výdaje 735 milionů korun.

Podle jindřichohradeckého starosty Jana Mlčáka (Patrioti) však výsledek hospodaření v příštím roce bude zřejmě jiný. „Schodek 151 milionů korun vypadá hrozivě. Ale my jsme si spočítali, že jenom na dotacích na různé akce bychom mohli v příštím roce získat 30 milionů korun,“ uvedl Mlčák. Podle něj nakonec záporné saldo bude ještě nižší. Odhaduje, že se bude pohybovat kolem 60 milionů korun.

„Rozpočet je postavený takovým všeobjímajícím způsobem, aby bylo všem učiněno za dobře. Je předvolebně populistický, ale to k politice patří. Zkrátka máme k rozpočtu výhrady, ale nechci tady před Vánoci bouřit emoce,“ uvedl opoziční zastupitel a bývalý jindřichohradecký starosta Stanislav Mrvka (Změna). Podle něj chybí jednoznačné priority, které by koalice hájila. „Přijde mi to, že jste si řekli: Nasypeme tam ty peníze a ono to nějak dopadne,“ uvedl směrem k vedení města.

Jindřichův Hradec bude schodek krýt z rezerv z minulých let. Například pro letošní rok byl rozpočet schválen se záporným saldem 36 milionů korun. Podle současných předpovědí ale město bude hospodařit s přebytkem přibližně 100 milionů korun. „Na konci roku 2021 je předpokládán zůstatek finančních prostředků ve výši 523 milionů korun. V současné době nemá město žádné závazky z přijatých úvěrů,“ řekl starosta.

Město předpokládá, že na kapitálové investice uvolní 243 milionů korun. Jde o třetinu z plánovaných výdajů. Například na rekonstrukci silnic radnice vydá 47 milionů korun, dalších 60 milionů bude stát modernizace čističky odpadních vod. Největší část příjmů tvoří daně, z nich by měl podle rozpočtu Jindřichův Hradec v příštím roce získat téměř 400 milionů korun.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, hospodářství, rozpočet, Jindřichův Hradec, 2022, Stanislav Mrvka, Vánoce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jindřichův Hradec si na příští rok naplánoval rozpočet se schodkem 151 milionů  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.