pondělí 28. listopadu 2022 René

PŘEHLED: Otevírací doba velkých obchodů během vánočních svátků. Na Štědrý den nakoupíme

Podle zákona o prodejních dobách nesmí velké obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních během vánočních svátků prodávat. Výjimkou je dopoledne na Štědrý den. I přesto, že je v České republice vyhlášen nouzový stav, který tento zákon dočasně ruší, řada řetězců se rozhodla nastavit otevírací dobu podle klasického scénáře.

Jak budou mít otevřené jednotlivé obchody?  

Například u obchodního řetězce Billa se budou otevírací doby obchodů lišit. Většinou však bude platit, že na Štědrý den bude otevřeno od 7:00 do 12:00. Následně zůstane zavřeno až do pondělního rána 27. prosince. Na Silvestra hodlá mít Billa otevřeno do 17:00. 

Kaufland zavře svoji prodejnu na Štědrý den v 11:45. Následující dva svátky bude mít tradičně zavřeno. V týdnu před Silvestrem se počítá s klasickou otevírací dobou. Ta se upraví opět až 31. ledna. Zásobu na oslavu nového roku zde nakupující nakoupí maximálně do 18:00. 

Všechny obchody řetězce LIDL na Štědrý den zavřou už v 11:30. Stejně jako u výše jmenovaných budou i tyto obchody na oba dva svátky zavřené. Během Silvestra se počítá s otevírací dobou do 17:00. 

Výjimkou je v tomto ohledu řetězec Penny Market. Ten bude mít na Štědrý den i oba svátky vánoční zavřeno. Dle klasické otevírací doby otevře až v pondělí. Na Silvestra v Penny Marketu lidé nakoupí od 7:00 do 17:00. 

Rychlý vánoční nákup půjde stihnout i v prodejnách Albert. Ten svým zákazníkům nechá otevřené pokladny na Štědrý den do 11:45. I tento řetězec však neplánuje otevřít v následujících dvou dnech. V poslední den roku 2021 bude mít otevřeno do 18:00. 

Na vánoční dopoledne otevřou i prodejny Tesco. V provozu budou do maximálně 11:30. Stejně jako ve všech ostatních případech, i tyto prodejny zůstanou během soboty a neděle zavřené. Na Silvestra v nich půjde nakoupit do pěti hodin odpoledne.  

Jediným velkým obchodem, který otevře alespoň na druhý vánoční svátek je Makro. 26. prosince bude možnost nakupování od 7:00 do 18:00. Stejně tak jako na Štědrý den dopoledne do 11:30. I zde bude možné nakoupit zásobu na novoroční oslavu. Poslední příležitost budou mít lidé krátce před 18. hodinou.  

Během dopoledne na Štědrý den zůstanou otevřené i některé specializované obchody. Do 12:00 půjde nakoupit v BaumaxuHornbachu OBI. Do 14:00 v prodejnách Kik.   

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky obchodní, řetězec, otevírací, doba, svátky, Vánoce, přehled, omezení, Tesco, Kaufland, Lidl, Makro, ČR

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.