čtvrtek 19. května 2022 Ivo

Cyklostezku u Hluboké nad Vltavou řeší 10 let. Bude se letos stavět?

V letošním roce by mohla začít výstavba stezky mezi Municemi a Zliví na Českobudějovicku. Projektu v minulosti bránily majetkové vztahy, což se podle starosty Hluboké nad Vltavou podařilo vyřešit.

Stezka má vést většinu trasy podél silnice mezi Municemi, které jsou součástí Hluboké nad Vltavou, a Zliví. Právě před Zliví pak trasa podle projektu odbočuje směrem do města. 

„Snahu v tomto projektu vyvíjíme už asi 10 let. Řešili jsme tam velké majetkové potíže a teď jsme dospěli k dohodám s vlastníky. Chtěli bychom to postavit v roce letošním či nadcházejícím,“ informoval starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa (ODS).

Doposud mohou pěší i cyklisté využít pouze stezku, která vede právě z Hluboké nad Vltavou do Munic. „Dál do Zlivi ale nevede nic. Díky nové stezce budete pokračovat z návsi v Municích směrem na Zliv,“ shrnul starosta. Trasa bude 1,5 až 2 metry od silnice a je dlouhá bezmála 1,5 kilometru. 

Starosta odhaduje náklady na zhruba osm milionů korun. Údaj je ale zatím předběžný, záležet bude mimo jiné na cenách stavebních hmot. 

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky cyklostezka, jižní čechy, zliv, hluboká nad vltavou, kolo, turistika, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.