čtvrtek 19. května 2022 Ivo

Parkování zdraží v centru i na okraji Budějc. Změny budou platit od dubna

Od 1. dubna se v Českých Budějovich zdraží parkování pro návštěvníky města. Dotkne se to okrajových částí i centra. Změna přinese do rozpočtu města a dopravního podniku miliony korun.

Změny se týkají pouze návštěvnických stání a platit budou od 1. dubna. Tento týden to odsouhlasili českobudějovičtí radní. 

Ceny budou vyšší například v zóně T1, která zahrnuje Pražské předměstí či jih města. „Zatím se tam platí za první půl hodinu tři koruny a za hodinu pět korun. Od 1. dubna to bude pět korun za půl hodiny a 10 za hodinu,“ zmínil náměstek primátora Ivo Moravec (Občané pro Budějovice). Druhá a třetí hodina vyjde na 20 korun a každých dalších 60 minut bude stát 30 korun.

Změny přinesou miliony korun

Draží bude parkování i v centru města. V okolí náměstí, kde platí tarif T4, bude půlhodina stát 25 korun místo stávajících 20 a za hodinu dají řidiči 50 korun místo 40. Druhá a třetí hodina vyjde na 70 korun a každá další na 80 korun. Zdraží se také parkování na náměstí Přemysla Otakara II. Aktualizované ceny se objeví na stránkách parkovanicb.cz.

Zdražení přinese městu vyšší příjmy. Radnice má smlouvu s dopravním podnikem, která říká, že se příjem z parkovného dělí na půl mezi tyto dva subjekty. 

Nyní se těžko odhaduje, jaký objem peněz díky zdražení město získá. „Hrubý odhad je 10 až 15 procent navíc. Loni se vybralo na parkovném 40,5 milionu korun, což je částka bez rozšíření zón. Mohlo by to tedy přinést čtyři až pět milionů korun, možná to ale bude více,“ naznačil Moravec. 

Hodnocení článku je 36 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Luxík

Štítky české budějovice, parkování, cena, zdražení, auto, doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Josef Šátava

Parkoviště uprostřed města jsou přecpaný zbytečnýma áutama.klidně to mohli zdražit víc.

sobota, 29. ledna 2022, 08:40

Martin Vyhlídal

Deset korun nebo třicet je to stále levné, návštěvy ať si zvykají nebo ať přijedou městkou dopravou. Místní obyvatelé platí více peněz a mají nárok zaparkovat před svým domem.

pátek, 28. ledna 2022, 14:50

Anna Johaníková

zlodeji

pátek, 28. ledna 2022, 13:28

Emil Svoboda

tak doufám že bude dost parkovných míst u polikliniky JIH! Jinak Vám nakakat!!

pátek, 28. ledna 2022, 13:21

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.