So 15. 8. 2026Hana
Zprávy

V červnu začne výstavba cyklostezky z hřebčince do Semic

Jakub Bartoš1 minuta čtení23. 3. 2024, 6:56
V červnu začne výstavba cyklostezky z hřebčince do Semic
V červnu začne výstavba cyklostezky z hřebčince do Semic

Město Písek začne v červnu s výstavbou cyklostezky, která povede z hřebčince do Semic. Úsek je dlouhý 1,2 kilometru. Investice vyjde na 12,4 milionu korun bez DPH.

O zakázku mělo zájem devět firem. „Stavbu se podařilo vysoutěžit za 12,4 milionu korun bez DPH, to je o 6,4 milionu méně, než byl limit, což je velmi dobrá zpráva,“ řekl místostarosta Josef Soumar (Piráti).

Stavba cyklostezky potrvá šest měsíců, hotovo má být v listopadu. „Celkové náklady města na stavbu cyklostezky budou jen zhruba 2,2 milionu korun, a to díky dotaci, kterou jsme získali z Integrovaného regionálního operačního programu. Ta bude ve výši 85 % celkových způsobilých nákladů,“ podotkl místostarosta.

Cyklostezka povede od památníku setkání armád podél místní komunikace druhé třídy až na začátek obce Semice. Většinou bude úsek široký tři metry.

„Až letos jsme získali naprostou většinu potřebných pozemků. Ale kvůli tomu, že se nepodařilo vykoupit všechny, bude cyklostezka na některých místech široká místo tří metrů jen jeden a půl metru,“ vysvětlil Josef Soumar. Zúžení bude v celkové délce 93 metrů.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Tonoucího muže v Týně nad Vltavou oživovali záchranářiKrimi

Tonoucího muže v Týně nad Vltavou oživovali záchranáři

K tonoucímu muži v Týně nad Vltavou vyjížděli v sobotu před čtvrtou hodinou odpoledne jihočeští záchranáři. Na místo zamířila tamní posádka zdravotnické záchranné služby společně s vrtulníkem letecké záchranné služby.

Každé dítě potřebuje dostat příležitost zazářitSpolečnost

Každé dítě potřebuje dostat příležitost zazářit

V Rožnově v Českých Budějovicích vzniklo místo, které propojuje česko-anglickou školku a jesle s Montessori přístupem, příměstské tábory, programy pro rodiče s dětmi a odpolední rozvojové volnočasové aktivity pro školní děti nebo také rozšiřující se nabídku o individuální podporu pro děti se speciálními potřebami. O tom, proč Hvězdné děti vznikly a jaká je jejich vize, jsme si povídali se zakladatelkou Mgr. Kamilou Štindlovou.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook