Počasí dnes31 °C, zítra26 °C
Pondělí 15. července 2024  |  Svátek má Jindřich
Bez reklam

Rozcestník u Kamenného mostu v Písku se proměnil v mlžítko, město chce jejich počet do budoucna rozšířit

Alespoň dočasné zchlazení v těchto horkých dnech nabízí obyvatelům i návštěvníkům jihočeského Písku nové mlžítko. Zařízení je vybavené teplotním čidlem a nachází se na vrcholku cedulového rozcestníku u Kamenného mostu. Ve městě jde už o druhé zařízení tohoto typu.

Příjemné osvěžení v horkých letních dnech přináší všem v Písku nové mlžítko, které je nově nainstalováno u Kamenného mostu. Drobné kapičky proudící z jemné trysky mlžícího zařízení, které je umístěno na sloupku se směrovými tabulkami, dokážou absorbovat část tepla z blízkého okolí a mírně ochlazovat vzduch. Zařízení je řízeno čidlem a spouští se při teplotě 23 stupňů Celsia. 

„Minulý rok jsme nainstalovali mlžící zařízení na Havlíčkově náměstí, a protože se osvědčilo, rozhodli jsme se vybudovat další,“ řekl starosta Michal Čapek (ANO).

„Voda a vodní prvky do měst patří, pomáhají pocitově snižovat teplotu, zvyšovat vlhkost a snižovat prašnost. Vzhledem k tomu, že tropických dnů v létě přibývá, plánujeme vybudování dalších takových prvků. Byl bych rád, kdyby se každý rok podařilo postavit jedno,“ dodal starosta.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Písek

Štítky Písek, mlžítko, ochlazení, léto, horko, Kamenný most

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Rozcestník u Kamenného mostu v Písku se proměnil v mlžítko, město chce jejich počet do budoucna rozšířit  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.