Dnes, 13:00
Od vánoční výzdoby k plamenům na střeše. Požár rodinného domu v Chotovinách zaměstnal v podvečer profesionální i dobrovolné hasiče z několika jednotek. Obyvatelům musel pomáhat také tým posttraumatické péče.
Krátce po půl šesté večer přijalo operační středisko jihočeských hasičů hlášení o požáru vánočního stromku v rodinném domě v Chotovinách na Táborsku. Na místo okamžitě vyrazila profesionální jednotka z Tábora a dobrovolní hasiči z Chotovin, Tábora a Mladé Vožice.
Oheň se ze stromku velmi rychle rozšířil do dalších částí domu a zasáhl i střechu. „Požár se ze vzrostlého vánočního stromku během krátké chvíle rozšířil na konstrukce domu a následně až do střešní části,“ uvedla mluvčí jihočeských hasičů Monika Kocinová.
Zásah byl podle hasičů komplikovaný právě rychlým šířením plamenů. „Hasiči museli nasadit několik proudů a rozebírat části střešní konstrukce, aby zabránili dalšímu šíření požáru,“ doplnila Kocinová.
Na místě bylo zřízeno čerpací stanoviště. Dům hořel v plném rozsahu, hasiči ochlazovali a chránili vodními proudy okolní budovy. „Na místě si do péče převzali zdravotníci 2 osoby. Přesná příčina požáru je v šetření, pravděpodobně je jí vánoční dekorace," uvedla mluvčí.
Předběžný odhad škody se podle hasičů pohybuje v řádu několika milionů korun. Na místo byl zároveň povolán tým posttraumatické péče, který se postaral o psychickou podporu zasažených obyvatel domu. Příčiny vzniku požáru budou předmětem dalšího vyšetřování.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám