sobota 1. října 2022 Igor

Budějce získaly dotaci na revitalizaci areálu bývalých kasáren

Dodatečnou nabídku na dotaci v rámci revitalizace areálu bývalých kasáren ve čtvrti Čtyři Dvory získalo město České Budějovice. Novináře o tom ve čtvrtek informoval náměstek primátora Miroslav Joch (ČSSD).Peníze by mohlo město využít na demolici budov a dalších částí právě na místě, které chce revitalizovat. Částka je 14 milionů korun.

“Jde o dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, o niž jsme původně na jaře usilovali neúspěšně. Nutné nyní je, aby se práce provedly do konce roku,“ uvedl Joch.

Radnice zároveň schválila podmínky, za nichž mohou Budějovice vypovědět šest let starou smlouvu uzavřenou se společností 4 Dvory. Ta zdevastovaný bývalý vojenský prostor měla proměnit v moderní městskou čtvrť.
“Firma požadovala 35 milionů korun, naše znalecké odhady ukázaly, že práce zde provedené mají hodnotu 25,5 milionu korun. Obě strany se však dohodly, že firma získá 22,5 milionu a město z této částky doplatí deset milionů korun až poté, kdy dodá další doklady a odveze uložený materiál,“ podotkl náměstek primátora.

Celou věc musí v příštím týdnu schválit ještě zastupitelé. Od záměru firma ustoupila proto, že se jí nepodařilo získat finanční prostředky z Evropské unie, především na vybudování infrastruktury a také nesehnala dostatek investorů.

Původně zde měla vyrůst nová čtvrť s byty a kancelářemi. Nyní zde chce město za 66 milionů korun vybudovat volnočasový park. Kromě zeleně by tu měla být místa pro odpočinkové aktivity, jak pro děti, mládež, rodiny s dětmi, ta i pro seniory.

“V areálu zůstávají ale dva zásadní projekty, které se tu mají realizovat. Jedním je hokejová hala, kterou tu chce postavit pro výchovu mladých hráčů bývalý československý reprezentant Jaroslav Pouzar. Druhým pak koncertní síň ve tvaru rejnoka podle návrhu zesnulého architekta Jana Kaplického,“ poznamenal primátor Budějovic Juraj Thoma (OPB).

Ani na jednom projektu se však město nebude přímo nijak finančně podílet. Jedná se o soukromé aktivity financované ze soukromých zdrojů, případně z peněz EU.

Autor: René Kekely, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.